Facebook Google+ Twitter

Monika Olejnik: Potrzebna jest komisja w sprawie Amber Gold

Jedna z najbardziej znanych polskich dziennikarek Monika Olejnik uważa, że w sprawie afery Amber Gold powinna zostać powołana sejmowa komisja śledcza.

 / Fot. Bartek Kosiński/PolskapresseWczoraj wniosek o powołanie komisji śledczej mającej zbadać aferę Amber Gold został w Sejmie odrzucony. Donald Tusk tłumacząc ten wynik głosowania powiedział, że komisja niczego by nie wyjaśniła i służyła by tylko do zbijania kapitału politycznego przez opozycję. Co innego w tej sprawie uważa znana dziennikarka Monika Olejnik, często posądzana o sympatię do Platformy Obywatelskiej: "Marcin P. został aresztowany na trzy miesiące. Dziwne. Hasał bezkarnie przez wiele lat, aż tu w przeddzień debaty sejmowej o Amber Gold dowiadujemy się, że prokuratura złożyła wniosek o jego areszt. A w trakcie debaty sąd się z tym zgodził. Nie wygląda to dobrze" - napisała w "Gazecie Wyborczej".

Rzadko się zdarza, aby dziennikarka TVN podważała decyzje polskiego wymiaru sprawiedliwości. Jednak według Olejnik prokuratura gdańska mogła działać na polityczne zlecenie: "Żadne dziecko nie uwierzy w naiwność prokuratury gdańskiej" - wyjaśniła.

Co ciekawe Olejnik obala również tezy mecenasa Romana Giertycha, który wczoraj domagał się dymisji prokuratora generalnego, Andrzeja Seremeta (według Giertycha Seremet zlekceważył całą sprawę i dlatego Marcin P. nie został aresztowany wcześniej). Olejnik twierdzi, że Seremet nie otrzymał ważnych dokumentów od KNF, na które tak ochoczo powołuje się często bywający w TVN24, Giertych. Któryś z jego współpracowników celowo ukrył je przed nim.

W tym tygodniu media podały, że w MSZ pracuje ponad 100 byłych agentów PRL. Być może taką samą kontrolę należałoby wykonać w polskim wymiarze sprawiedliwości?

Tym bardziej, że sam minister sprawiedliwości Jarosław Gowin powiedział, że za aferą Amber Gold mogą stać biznesmeni powiązani z komunistycznymi służbami specjalnymi, którzy chcą obalić Donalda Tuska. "Część biznesu, zwłaszcza o korzeniach sięgających PRL, może dążyć do obalenia Tuska" - stwierdził minister.

Znajdź nas na Google+

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (4):

Sortuj komentarze:

1grajek
  • 1grajek
  • 01.09.2012 19:38

Ja się pani Monice nie dziwię przecież wieczna zadyma to jej praca ona z tego żyje .

Komentarz został ukrytyrozwiń
Ogopogo
  • Ogopogo
  • 31.08.2012 22:35

Jak się nic nie umie to szuka się winnych nawet wśród nieboszczyków.

Komentarz został ukrytyrozwiń
Inka
  • Inka
  • 31.08.2012 14:10

Przydała by się komisja by sprawdzić przeszłość TW Stokrotki i innych z Salonu - którzy tak panicznie boją się lustracji!

Komentarz został ukrytyrozwiń
 Tomek
  • Tomek
  • 31.08.2012 13:20

Eeeeee! to teraz pisiory pokochają Stokrotkę .
A komu ona to powiedziała ?

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.