Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

31059 miejsce

Monika Pyrek i skandaliczna pomyłka z medalem

Monika Pyrek, polska tyczkarka, zdobyła na lekkoatletycznych mistrzostwach świata w Berlinie srebrny medal. Organizatorzy nie tylko ogłosili ją jako brązową medalistkę, ale nawet medal wręczyli "zastępczy".

Monika Pyrek, błędnie zapowiedziana jako brązowa medalistka, z medalem zastępczym. / Fot. PAP/Adam CiereszkoZaczęło się od konferencji prasowej po konkursie skoków. O ile organizatorzy nie mieli kłopotu z przyznaniem, że złoto zdobyła Anna Rogowska, o tyle Monice Pyrek wmawiano, że zdobyła brąz. - Jestem wicemistrzynią świata, tak jak siedząca obok mnie Amerykanka Chelsea Johnson - prostowała Pyrek, jak donosi gazeta "Polska".

Medalistki: od lewej: Chelsea Johnson, Anna Rogowska, Monika Pyrek. / Fot. PAP/Adam CiereszkoNie dość tego. Podczas ceremonii dekoracji zawodniczek Monika Pyrek znów usłyszała (tym razem dobiegający z głośników, w obecności 40 tysięcy ludzi) komunikat, że jest medalistką brązową. Wedle zapowiadającego, srebro zdobyła tylko Amerykanka. Jak powiedziała tyczkarka w TVN, w tej sytuacji nie miała zamiaru wchodzić na podium, ale poddała się presji klaszczącej publiczności. Dopiero pod koniec uroczystości spiker próbował naprawić swój błąd.

Czy to koniec? Nie! Pyrek musiała przełknąć jeszcze jedną gorzką pigułkę. Organizatorzy mistrzostw poinformowali ją bowiem, że nie mają dla niej medalu. W trakcie ceremonii dostała zastępczą blaszkę, którą może wymienić na prawdziwy medal. Została poinstruowana, że musi na to poczekać dwa tygodnie.

TAK CIESZYŁY SIĘ POLSKIE TYCZKARKI. ZOBACZ ZDJĘCIA.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (26):

Sortuj komentarze:

Widać, że Katarzyna na sporcie się nie zna. Akurat w lekkiej należymy do silnych państw. Dowodem choćby DME. Ale co tam, wiele osób pisze o czymś, na czym się nie zna.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Biedne też nie (mamy już 28 medali). :P Sama jesteś biedna.

Komentarz został ukrytyrozwiń

:) We mnie nie ma złości. Źle to odczytujesz (ten internet). Ja po prostu jestem złośliwy (staram się być dobry... ale coś czuję, że naturę to ja mam wredną. :D).

PS nasze osiągnięcia marne nie są. Mamy się czym pochwalić. Nawet w tych MŚ jesteśmy wyżej od Niemców. No i ogólnie w LA też źle nie jest.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Właśnie Kasiu..z tego wszystkiego chyba zapomnieliśmy jej pogratulować :) Jak zwykle zapomina się o najistotniejszym fakcie..

Komentarz został ukrytyrozwiń

Nie uogólniajmy. Ja np. cenie pana Hermanna Hessego ; p

Komentarz został ukrytyrozwiń

Czy ja ich muszę kochać czy coś w ogóle? Jest jakiś taki nakaz? Przymusisz mnie do miłości do narodu niemieckiego? No jakoś ich nie kocham i jakoś ich nie lubię (jak mawiał Boguś) i tyle choć ogólnie gdy są dobrymi Niemcami to nic do nich nie mam. Lubię np. Sztefana Mollera i Ramstein. Jednak bardzo często traktują nas źle i to mi się nie podoba. Uważam, że jak będziemy odpuszczać takie rzeczy to będą nas traktować jeszcze gorzej.

Zrobili źle i to jest moja kara dla nich. To jest skandal z tym medalem. Ciekawe, że jakoś niemieckim zawodnikom organizatorzy nic nie zepsuli. Ciekawe też jak zagrali Mazurka bo pewnie tak jak zwykle też coś sknocili (jakie to trudne puścić właściwy kawałek z dvd). Jak się nauczą nas traktować tak jak należy to też ich będę dobrze traktował. Czy w ogóle przeprosili za swój błąd? Ja bym nie wszedł na podium. Bym im pokazał jak Kozakiewicz.

Poza tym napisałbym coś więcej ale nie napiszę.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Można też napisać, że organizatorzy pogwałcili niejednokrotnie i zbiorowo honor polskiej zawodniczki, natomiast duma zawodniczki "Wuja Sama" pozostała w dziewiczym stanie. Brzmi jakoś bardziej dramatycznie.

Jest jeszcze druga strona "blaszki" - sprawa nabrała rozgłosu i pani Monika jest teraz w centrum zainteresowania, a wynik sportowy pozostaje bez zmian.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Kasia po prostu Helmuci zawalili i chyba mamy prawo to powiedzieć?

Komentarz został ukrytyrozwiń

skandal! granda!
uroczyście przyrzekam nie wchodzić dziś na podium, jeśli zajdzie taka potrzeba!

Komentarz został ukrytyrozwiń

Rokita może rzeczywiście krzyczał jak kobieta i to właśnie było śmieszne ale już to, że biją Polaka chyba śmiesznym nie jest.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.