Facebook Google+ Twitter

Monika Rogień brązową medalistką mistrzostw świata!

W ostatnim dniu zapaśniczych mistrzostw świata kobiet w zapasach, brązowy medal zdobyła Monika Rogień. Był to nasz jedyny medal na tych zawodach. Oprócz trzeciego miejsca i medalu, Polka otrzymała nominację na Igrzyska Olimpijskie.

Dziś na matach Baku walczyły dwie Polki. W kategorii wagowej do 63 kg Monika Rogień (GLZKS Orlęta Trzciel) oraz w kategorii do 72 kg Agnieszka Wieszczek (ZTA Zgierz). Monika stoczyła pięć pojedynków, przegrywając jedynie w ćwierćfinale z zawodniczką z Kazachstanu Yeleną Schaliginą. Wcześniej pokonała Haiat Farag z Egiptu oraz Koreankę Jin-Yong Hang. W repazażach zwycieżyła Szwedkę Hellenę Allandi i w walce o brązowy medal reprezentantkę Ukrainy, Yuliyę Ostapchuk. Złoty medal w tej kategorii wagowej zdobyła Japonka Kaori Icho, która w finale pokonała Schaliginę.

Klasyfikacja końcowa (63 kg):

1. Kaori Icho - Japonia
2. Yelena Schaligina - Kazachstan
3. Monika Rogień - Polska
3. Sara McMann - USA

W kategorii wagowej do 72 kg startowała zgierzanka Agnieszka Wieszczek. Jej występ nie był jednak tak udany jak Moniki. Agnieszka walczyła z trzema rywalkami. Najpierw pokonała w kwalifikacjach grecką zapaśniczkę Vrioni, ale w 1/8 finału uległa Amerykance Kristie Marano. Jej pozycja końcowa mogłaby być lepsza, jednak repasażach ponownie musiała uznać wyższość swojej rywalki i przegrała z Hiszpanką Maider Unda.

Klasyfikacja końcowa (72) kg:

1. Stanka Zlateva - Bułgaria
2. Kristie Marano - USA
3. Guzel Manurova - Rosja
3. Olga Zhanibekova - Kazachstan
15. Agnieszka Wieszczek - Polska

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.