Facebook Google+ Twitter

Monikę Kuszyńską czeka poważna operacja

  • Źródło: Dziennik Łódzki
  • Data dodania: 2006-10-25 11:32

Trzysta tysięcy złotych zebrała Polska Fundacja Muzyczna na pomoc dla muzyków łódzkiej grupy Varius Manx, którzy w maju mieli wypadek samochodowy.

Monika Kuszyńska, która doznała skomplikowanego urazu kręgosłupa i rdzenia kręgowego, przebywa w podwarszawskiej klinice. Zdaniem lekarzy, szansą na odzyskanie władzy w nogach może być eksperymentalna operacja za granicą, oparta na hodowli komórek macierzystych. Takie próby podejmują ośrodki medyczne w Izraelu, Portugalii, Stanach Zjednoczonych. Polska Fundacja Muzyczna nie wyklucza kolejnej ogólnopolskiej akcji na leczenie Moniki.

– Prowadzimy rozmowy z zagranicznymi klinikami i podliczamy koszty operacji – mówi Alicja Leszczyńska, dyrektor PFM. Nie zamykamy konta, bo pieniądze dla Moniki nadal wpływają. Zdecydowaliśmy, że ponad 200 tysięcy złotych przekażemy jej, pozostałe Robertowi Jansonowi i innym członkom grupy.

Robert Janson, lider Varius Manx, jest już w domu, ale czeka go długa rekonwalescencja. Mimo to muzycy mają nadzieję na powrót na scenę zespołu w pełnym składzie. - Wierzymy, że nastąpi to w przyszłym roku - mówi Monika Paprocka, menedżer grupy. – Pragnę z całego serca podziękować za pomoc wszystkim, którzy okazali mi ją w tak trudnych chwilach. Wierzę, że odzyskam zdrowie i dane mi będzie zaśpiewać - powiedziała nam Monika Kuszyńska.
(dp)

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.