Facebook Google+ Twitter

Monitoring odbiera nam wolność - nie dajmy się władzy!

Nikt nie ma prawa filmować cię bez twojej zgody. Monitoring to inwigilacja!

Nie dla monitoringu!

Monitoring to naruszenie praw człowieka do prywatności, ograniczenie swobód i wolności obywatelskich. Inne osoby mają prawo filmować cię, fotografować, nagrywać twoją wypowiedź, słuchać cię, czytać twoją korespondencję tylko wtedy, gdy wyraziłaś/eś na to zgodę.

Jeżeli zostałaś/zostałeś sfilmowana/y bez twojej zgody, to możesz skierować do sądu cywilnego pozew o naruszenie twojego prawa do prywatności. Masz prawo wnioskować o przyznanie ci wysokiego zadośćuczynienia, za naruszenie prawa do prywatności.

Monitoring to inwigilacja, to swego rodzaju droga do totalitaryzmu. Za przykład może tu posłużyć książka George'a Orwella "Rok 1984 ".

Zwolennicy monitoringu uzasadniają jego wprowadzenie względami bezpieczeństwa - pomaga np. łapać przestępców. Ale tak naprawdę w tej sprawie chodzi o władzę, czyli o kontrolę nad obywatelami - aby ich śledzić i podglądać. A potem ich szantażować, aby byli ulegli i łatwo się podporządkowali obowiązującym zasadom.

Przestępcom potrzebna jest raczej psychoterapia - jeśli uznamy, że popełnianie wykroczeń to destrukcyjne wyrażanie emocji. W Polsce jest bardzo dużo ludzi bezrobotnych i biednych, a im więcej ich będzie, tym szybciej będzie rosła liczba kradzieży i innych przestępstw. Wielu ludzi dokonuje rozbojów aby przetrwać.

Rozwiązaniem tego problemu jest przyznanie osobom, które mają dochody poniżej minimum socjalnego, zasiłków socjalnych do wysokości minimum socjalnego, które wynosi około 1 tys.zł. dla jednej osoby - nie zaś inwigilacja wszystkich Polaków. Dopiero wówczas liczba kradzieży i innych przestępstw znacząco zmniejszy się.

Monitoring to marnowanie publicznych pieniędzy. Montowanie monitoringu prowadzi do zwiększenia biurokracji, która kolei prowadzi do totalitaryzmu. Zwolennikom monitoringu napiszę tak - ludzie, czy wyście oszaleli i zapomnieli co to jest wolność?

Znajdź nas na Google+

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.