Facebook Google+ Twitter

Mono Liza - eksperymentalne granie a la Bjork

Mono Liza gra minimalistyczne, elektro-akustyczne, synth-corowe, "bliżej nieokreślone" dźwięki. To muzyka zróżnicowana i eklektyczna, mimo swojej surowości i prostoty. Muzyka natchniona - tak, myślę ze to dobre określenie. Czy dla ludzi o słabych nerwach? Niekoniecznie.

OIkladka plyty Mono Lizy - fot. Materialy zespolu / Fot. Materialy zespoluZespół Mono Liza powstał w 2009 roku w Małopolsce. W jego skład wchodzą Anny Mysłajek (wokal), Wojciecha Kurka (perkusja) i Wojciech Zaborowski (klawisze) oraz Thomm Ash (gitara i syntezatory). Niedawno otrzymałem od zespołu 3-utworową EPkę.

Kapela eksperymentuje i myślę, że to jest eksperymentowanie w dobrym kierunku - w kierunku nowoczesności. Utwory Mono Lizy brzmią jak coś pomiędzy piosenka aktorską, folkiem, a muzyką alternatywną. Coś między Renatą Przemyk, Kapelą Ze Wsi Warszawa, a Bjork.

Moja ulubiona piosenka na krążku to "Karuzela". Ma coś w sobie ze "Spadam" Comy - tyle że więcej tu dramaturgii i mniej mainstreamu. Zespół śpiewa o uciekaniu w sen, karuzeli i niebie tak, że czasem mam wrażenie, że cała ta EPka powstała na haju. I nie mówię tu o LSD (choć też nie mogę wykluczyć...), ale o jakimś wewnętrznym, poetyckim haju. A może nawet czymś więcej. Może też jest w tych dźwiękach trochę filmów Romana Polańskiego.

Tak czy siak jest to muzyka zróżnicowana i eklektyczna, mimo swojej surowości i prostoty. Muzyka natchniona - tak, myślę że to dobre określenie. Czy dla ludzi o słabych nerwach? Niekoniecznie. Raczej dla ludzi pragnących odrobiny spokoju i wyciszenia, zamknięcia się na kilkanaście minut w kapsule dźwięków.

Melodie Mono Lizy mają charakter transowy, hipnotyzujący, odsyłają w rejony minimal-synthu, psycho-folku i kto wie, czego jeszcze. Są jeszcze towarzyszące muzyce obrazy w postaci psychodelicznych wizualizacji. Tę mieszankę ciężko opisać. Lepiej posłuchać, zobaczyć" - piszą o sobie na Facebooku.

Więcej na www.monoliza.bandcamp.com

Zarejestruj się i napisz artykuł Znajdź nas na Google+

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.