Facebook Google+ Twitter

Monopol na cmentarne usługi

  • Źródło: Dziennik Zachodni
  • Data dodania: 2006-11-02 09:22

Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów zakończył postępowanie wobec gminy Katowice. Godziła się ona na pobierania opłat w przypadku przedłużenia ważności grobu tylko na kolejne 20 lat – przy braku możliwości przedłużenia ważności na okres krótszy.

Ostatecznie gmina, wskutek interwencji UOKiK, ustąpiła. – Prowadzimy rocznie kilkanaście spraw dotyczących ograniczania dostępu do świadczenia usług na cmentarzach – mówi Cezary Banasiński, prezes UOKiK. – Z naszego doświadczenia wynika, że zarządcy nekropolii stosunkowo często ograniczają przedsiębiorców w świadczeniu usług związanych z pochówkiem i obsługą ceremonii pogrzebowych. To bezpośrednio przekłada się na pozbawienie konsumentów swobody wyboru usługodawcy.

Przypomina on, że zakaz ograniczania przedsiębiorcom pogrzebowym dostępu do świadczenia usług na cmentarzu odnosi się zarówno do cmentarzy komunalnych, jak i wyznaniowych. Dotychczasowa praktyka pokazuje jednak, że ich zarządcy często naruszają przepisy ustawy antymonopolowej - np. uniemożliwiają przedsiębiorcom prowadzącym działalność pogrzebową kopanie, zasypywanie grobów, dokonywanie pochówków i ekshumacji zwłok.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Skąd sie bierze, u nas, Polaków, ta nieprzyjazność? Wszędzie musimy robić po swojemu, nieelegancko, paskudnie. Każdy, gdzie może - oszuka. Bo ja tu rządzę, a ty jesteś kmiotem.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.