Facebook Google+ Twitter

Montaż przęsła na Moście Północnym zakończony

W poniedziałek brzegi Wisły zostały nareszcie połączone, dzięki przęsłu ważącemu ok. 460 ton, zamontowanemu na Moście Północnym. Podnoszenie tej ciężkiej konstrukcji trwało 9 godzin.

 / Fot. PAP/Bartłomiej ZborowskiPrzęsło podnosiły aż cztery stalowe liny. Około godz. 19 zrównało się z całą konstrukcją. Kolejnym etapem będzie scalanie i spawanie, które może potrwać nawet 3 tygodnie - jak donosi tvnwarszawa.pl.

Agata Choińska, rzecznik Zarządu Miejskich Inwestycji Drogowych tłumaczy, że to jeszcze nie koniec - Pozostałe dwa przęsła, środkowe drogowe i północne tramwajowe, mają pojawić się kolejno w maju i czerwcu. I dodaje - Mamy nadzieję, że pogoda będzie sprzyjała podczas transportów. Pozostałe dwa przęsła będą umieszczone na barce o wyporności tysiąca ton.

Sam transport jest dość skomplikowany - Każde z 60-metrowych przęseł jest bardzo ciężkie i największy pływający dźwig w Gdyni nie byłby w stanie go unieść. Dlatego każde ląduje na barce w trzech częściach i dopiero na niej elementy są ze sobą spawane - mówi Małgorzata Gajewska, rzecznik ZMID.

Drogowcy mają nadzieję, że most będzie udostępniony dla kierowców pod koniec roku.

Huta Vistal Konstrukcje w Gdyni jest producentem elementów konstrukcji Mostu Północnego, natomiast sprzęt, który transportował przęsło zostało sprowadzony z Białorusi.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.