Facebook Google+ Twitter

Montreal: Specjalna konferencja poświęcona pomocy na Haiti w poniedziałek

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2010-01-23 16:47

W poniedziałek w Montrealu odbędzie się specjalna konferencja poświęcona pomocy dla Haiti. Wezmą w niej udział między innymi amerykańska sekretarz stanu Hillary Clinton oraz szef francuskiej dyplomacji Bernard Kouchner.

Obecni mają być także przedstawiciele Organizacji Narodów Zjednoczonych, Międzynarodowego Funduszu Walutowego oraz Inter-Amerykańskiego Banku Rozwoju.

Delegaci będą rozmawiać o odbudowie zniszczonego przez trzęsienie ziemi kraju. Omówią także plany kolejnego spotkania w tej sprawie, które zaplanowano na marzec.

W konferencji wezmą udział przedstawiciele głównie krajów z obu Ameryk, między innymi Argentyny, Brazylii, Dominikany i Chile. Bojkot spotkania zapowiedziały Wenezuela, Boliwia i Nikaragua, wyrażając swój sprzeciw wobec wojskowej obecności Stanów Zjednoczonych w regionie Karaibów. Prezydent Wenezueli Hugo Chavez mówił wcześniej, że wstrząsy na Haiti zostały wywołane przez testy nowej amerykańskiej broni.

Według najnowszych szacunków 12 stycznia w trzęsieniu ziemi o sile ponad 7 stopni w skali Richtera zginęło na Haiti ponad 111 tysięcy osób.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.