Facebook Google+ Twitter

Monty Python powraca. Legendarna grupa przygotowała nowy projekt

Legendarna komediowa grupa Monty Python zamierza się zjednoczyć podczas ponownego wspólnego występu. Wszyscy Pythoni, jak podaje Terry Jones, zgodzili się na nowy wspólny projekt w oryginalnym składzie przekonani o sukcesie finansowym.

By Lesley from Bletchley (Terry Jones) [CC-BY-SA-2.0 (http://creativecommons.org/licenses/by-sa/2.0)], via Wikimedia Commons / Fot. Lesley from Bletchley Po wielu miesiącach sekretnych rozmów członkowie komediowej grupy Monty Python zdecydowali się podjąć kolejne wspólne przedsięwzięcie. Informację potwierdził jeden z komików, Terry Jones. Brytyjczyk powiedział stacji BBC, że razem z pozostałymi członkami zbierają się i przygotowują do występu.

John Cleese (74 l.), Eric Idle (70 l.), Terry Gilliam (72 l.), Michael Palin (70 l.) i Terry Jones (71 l.) - wszyscy zgodzili się na nowy projekt. W czwartek w Londynie ma odbyć się konferencja prasowa, na której członkowie grupy ogłoszą swój powrót i przekażą szczegóły dotyczące nowego występu.

Szóstka artystów: pięciu Brytyjczyków i jeden Amerykanin poznała się podczas studiów, a ich przyjaźń ugruntowała praca nad komediowymi programami telewizyjnymi. Pierwszy olbrzymi sukces i światową sławę przyniósł ich autorski serial w BBC - "Latający Cyrk Monty Pythona", w którym całkowicie przedefiniowali ramy i zasady tradycyjnych skeczów komediowych. Pierwszy odcinek "Latającego Cyrku" został wyemitowany 5 października 1969 roku.Ostatni raz Pythoni współpracowali ze sobą 30 lat temu. Wtedy towarzyszył im jeszcze zmarły na raka w 1989 roku Monty Python i Święty Graal / Fot. plakat Graham Chapman, który zapisał się w historii filmu jako niezapomniany król Artur w "Świętym Graalu" oraz Brian Cohen w filmie "Żywot Briana". Potem grupa kilkakrotnie próbowała powracać, jednak bezskutecznie. Od ostatniego wspólnego występu grupy minęło piętnaście lat. Wówczas piątka komików przyjechała na Festiwal Komedii w Aspen w 1998 roku.

W czwartek w Playhouse Theatre na londyńskim West Endzie grupa nie tylko ogłosi oficjalnie swój powrót, ale planuje także występ. Terry Jones przekazał BBC, że jest niezwykle podekscytowany: "Mam nadzieję, że zarobimy mnóstwo pieniędzy. Mam również nadzieję, że pozwoli mi to spłacić moje wszystkie pożyczki".

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

Kiedyś nawet lubiłem, chociaż sporo kontrowersyjnych akcentów tam też było

Komentarz został ukrytyrozwiń

Super wiadomość ! :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.