Facebook Google+ Twitter

Moralna odpowiedzialność ludzi biznesu [zapowiedź]

"To nie moja wina: złe przepisy, niejasne procedury, kryzys finansowy...". A może warto przypomnieć sobie słowo "odpowiedzialność"? Popełniłeś błąd, ponosisz konsekwencje. Odniosłeś sukces - odbierasz nagrodę!

 / Fot. Przemysław KrólSięgamy do źródeł, aby dowiedzieć się, jak to było „na początku”. W przeciwnym wypadku grozi nam odejście od pierwotnych ideałów. Zagłębimy się zatem w dzieje pierwszych wspólnot chrześcijańskich (ks. Bogdan Zbroja), a krok dalej spotkamy Ojców Kościoła (ks. Jan Żelazny). Współczesną teologię przeanalizuje specjalista od moralności w biznesie ks. Marek Leśniak, a z perspektywy CSR profesor Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie Janina Filek. Gdy poznasz, czym jest prawdziwa odpowiedzialność, wtedy przestaniesz się jej bać. Zaczniesz swoje zadania podejmować w sposób twórczy i aktywny, dzięki czemu zdobędziesz prawdziwe skarby.

Zaprosiliśmy kilku bardzo aktywnych ludzi, aby powiedzieli o swojej odpowiedzialności za dobro innych. Wielką wartością konferencji jest twórcza konfrontacja ludzi nauki z praktykami biznesu. Dzięki ich obecności przejdziemy od tego, jak „powinno być”, do tego „jak jest”. Swoje świadectwo powie kobieta-filozof od maszyn budowlanych (Małgorzata Felicka) i hurtownik zatrudniający w małym miasteczku ponad 100 osób (Marek Świeży). O styku biznesu i spraw społecznych opowie dyrektor ze szpitala w Proszowicach (Tadeusz Augustyn), a także ksiądz idący do potrzebujących ze „Szlachetną paczką” (ks. Jacek Stryczek). Ich pozytywna energia pozwoli ci w sposób bardziej optymistyczny spojrzeć na trudne sprawy społeczne, zainspiruje do twórczej odpowiedzialności za drugiego człowieka, a przede wszystkim natchnie do działania. Wtedy w twoim życiu pojawi się „nowa jakość”, osiągniesz satysfakcję, bo „więcej szczęścia jest w dawaniu, aniżeli w braniu”.

Spotkanie zakończy się o godz. 14.00. To będzie zdecydowanie nieodpowiednia pora na powrót do domu! Spróbuj tak zorganizować swój pobyt, by majowe popołudnie spędzić na starym mieście Stołecznego Królewskiego Miasta Krakowa. Tylko 150 m dzielić cię będzie od wzgórza wawelskiego, 370 m od uroczego spaceru nad Wisłą, a 570 m od rynku. Osobiście zachęcam cię do dotknięcia historii w „Podziemiach Rynku” (http://www.podziemiarynku.com/). Być może nieprędko powtórzy się okazja do tak miłego spędzenia czasu. Wystarczy wygospodarowanie jednego dnia, by wspaniałe wrażenia stały się twoim udziałem. Gdy pozwolisz sobie na odrobinę relaksu w majowym Krakowie, do domu wrócisz wypoczęty psychicznie i po prostu zadowolony, że niewielkim kosztem („wstęp wolny”) można zdobyć tak wiele. Już dziś zanotuj w terminarzu: „17 maja – Kraków :)”

Zobacz szczegółowy plan konferencji "Moralna odpowiedzialność ludzi biznesu".


Znajdź nas na Google+

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.