Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

7837 miejsce

Moralnie Zaniepokojeni w Gdańsku!

"Zgadzamy się z każdym posunięciem władz"- tak nazywa się najnowszy program "Kabaretu Moralnego Niepokoju", który wczoraj odwiedził Trójmiasto w ramach comiesięcznych spotkań z cyklu "Kataryniarze - Kabaretowa Rewelacja Miesiąca".

Kasia <font id=Pakosińska z długopisem Wiadomości24.pl fot.J. Bogdanowicz" title="Kasia Pakosińska z długopisem Wiadomości24.pl fot.J. Bogdanowicz" />Na początku spotkania "Kataryniarzy" odbywały się na scenie kameralnej Teatru Wybrzeże w Sopocie, od kilku miesięcy imprezę przeniesiono do gdańskiego Multikina. Organizacją przedstawień zajmuje się Kombinat Artystyczny, dzięki któremu gościliśmy już kabaret "Hrabi", Ireneusza Krosnego i Marcina Dańca, "Mumio" i wiele innych. Teraz przyszedł czas na "Kabaret Moralnego Niepokoju"!

Początki tego zespołu sięgają 1993 r., jednak ich pierwsze występy zaczęły się w 1996 roku (wtedy to powstał pierwszy program "Sonata Metafizyczno- Rozrywkowa". Katarzyna Pakosińska, Robert Górski, Przemek Borkowski, Rafał Zbieć i Mikołaj Cieślak (obecny skład kabaretu) poznali się na wydziale Filologii Polskiej UW i z jednym wyjątkiem (Mikołaj Cieślak) go ukończyli. To właśnie podczas studiów w ich głowach zrodził się pomysł kabaretu i próby swoich sił podczas eliminacji PAKI w Radomiu.

Okazało się, ze był to strzał w dziesiątkę. Bez problemu zgarnęli Grand Prix, Nagrodę Publiczności, Nagrodę Dziennikarzy i Nagrodę Środowiska Kabaretowego!
"Ponieważ nikt z nas nie miał wtedy dzieci, mogliśmy śmiało powiedzieć- to nasz najszczęśliwszy dzień w życiu"- piszą na swojej stronie internetowej członkowie kabaretu. Idąc za ciosem, w tym samym roku (1996 r. ) zdobyli jeszcze Grand Prix i Złotą Szpilkę na Lidzbarskich Biesiadach Humoru i Satyry. I wtedy się zaczęło...

Za kulisami z Mikołajem Cieślakiem i uciętym Robertem Górskim. fot. B.BogdanowiczPrzez ostatnie dziesięć lat "Kabaret Moralnego Niepokoju" stworzył siedem programów ("Sonata Metafizyczno- Rozrywkowa", "Parada Uniesień czyli metafizyka na świeżym powietrzu", "Czarny kot", "La Granda Maniana", "Piosenki", "Jakoś to będzie", "A miało być tak pięknie"), a z najnowszym - . "Zgadzamy się z każdym posunięciem władz" przyjechali do Gdańska. Wydali dwie płyty DVD i jedną CD z najlepszymi skeczami, w TVP ukazywał się co tydzień ich autorski program "Tygodnik Moralnego Niepokoju"/ Ba Mikołaj Cieślak, Robert Górski i Przemek Borkowski wydali tom wierszy pt. "Zeszyt w trzy linie". Robią coraz więcej i co najważniejsze, nie chcą przestawać.


Nawyższy z Moralnie <font id=Zaniepokojonych- Przemek Borkowski. fot. J.Bogdanowicz" title="Nawyższy z Moralnie Zaniepokojonych- Przemek Borkowski. fot. J.Bogdanowicz" />Wczorajasze 1,5 godziny wprawiło całą widownię w świetny humor i naładowało energią przynajmniej do ich następnego występu w Trójmieście. Sala pękała w szwach. 497 miejsc zajętych, bilety wykupione już trzy tygodnie przed spektaklem. Widać ogromne zainteresowanie bo gdańszczanie chcą i umieją się bawić.

Swój występ zaczął jak zwykle, najwyższy z Moralnie Zaniepokojonych- Przemek Borkowski, który po raz kolejny udowodnił, że swoim donośnym głosem poradziłby sobie bez nagłośnienia.

Przedstawienie kabaret zaczął w świątecznej atmosferze. Wszyscy fani z radością ujrzeli na scenie swoją ulubioną parę - Gwidona i Romka (ukochany duet Mikołaj Cieślak i Robert Górski). Po ich skeczu wiem już, jak załatwić sprawę przyszłych prezentów pod choinkę. Panowie spisali na kartkach co jeden dałby drugiemu na prezent, gdyby miał pieniądze. Później drugi- co postawiłby na stole, gdyby go było na to stać... W przyszłym roku, wezmę z nich przykład!

R. Górski z M. Cieślakiem rozwiązują test psychologiczny. fot. J.BogdanowiczTen sam duet zobaczyliśmy jeszcze raz w skeczu o teście psychologicznym.
 -Dostałem pracę! - zaczął pierwszy z nich.
-Tak? Naprawdę? Gdzie?- wykrzyknął Cieślak.
-W kuratorium!
-A co tam robisz?
-A co się robi w kuratorium? Palę zwłoki dodał Górski, wywołując atak śmiechu wśród widzów. Panowie postanowili rozwiązać test psychologiczny, żeby dowiedzieć się do jakiej pracy się nadają. Po podliczeniu wyniku:
-To ile mam punktów?- zapytał Cieślak.
-Siedem. Siedem na... dziesięć.- wydukał Górski.
-Na dziesięć? To całkiem nieźle.
-O! Źle przeczytałem. Na sto. Nie zauważyłem, że są tu TRZY zera!
No cóż, z takim wynikiem, praca w "kuratorium" murowana.


Od lewej: M.Cieślak, P.Borkowski, K.Pakosińska, R.Górski. fot. J.BogdanowiczCiekawym skeczem było spotkanie dwóch rodzin. Kasia Pakosińska wcieliła się w rolę studentki psychologii, która przyjechała wraz z narzeczonym (Przemkiem Borkowskim) i jego ojcem (Mikołaj Cieślak) do swojej rodziny (Robert Górski). Obie rodziny mówiły dwiema różnymi gwarami. Np. czkawka Górskiego to "mordozlepa", a w gwarze Cieślaka to po prostu "ciućka". "Ciulniak" to przystojniak, "dziurawicka" to córka, a "hycel" to ojciec. W dzisiejszych czasach coraz trudniej się porozumieć...

Całą piątkę kabareciarzy zobaczyliśmy w skeczu o grupie nieudolnych cyrkowców. Na przykład fakir (Przemek Borkowski) leżał na zwykłej desce, bo była za gruba i nie mógł wbić gwoździ...

Wczorajszym występem "Kabaret Moralnego Niepokoju" udowodnił, że nie mają nic wspólnego z fuszerką. Żadnych wpadek, żadnych pomyłek - czysta przyjemność oglądania.
Nieudane przedstawienie w cyrku. fot. J. BogdanowiczFakir (P.Borkowski) i po prostu Robert Górski. fot. J.BogdanowiczOd lewej: R.Zbieć, K.Pakosińska, M.Cieślak, R.Górski i P.Borkowski. Fot.J.BogdanowiczAutograf specjalnie dla Wiadomości24.pl od Mikołaja CieślakaOprócz przezabawnych skeczy, usłyszeliśmy jeszcze kilka piosenek np. "Rudy Felek" oraz piosenka Zofii i Zbigniewa i... na scenie znów pojawił się Przemek Borkowski, dziękując publiczności za brawa. Bisowali trzy razy.
Na koniec dla czytelników i autorów Wiadomości24.pl zostawili pamiątkę:
Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (7):

Sortuj komentarze:

+ za bardzo dobrze przygotowany materiał,za wspaniałe zdjęcia,autograf oraz za to,że pokazałaś że dziennikarzem można być wszędzie...

Komentarz został ukrytyrozwiń

oczywiście plus czekam na więcej takich artykułów i polecam adres:
http://www.kabarety.fani.pl/

Komentarz został ukrytyrozwiń

Super Asiu :) Krzysiek, jestem w Twoim klubie :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

I kolejny plus ode mnie:) chociaż i tak wolę Ani Mru Mru...

Komentarz został ukrytyrozwiń

Relacje z kabaretów to jest to! +

Komentarz został ukrytyrozwiń

Super artykuł , który ujmuje w sobie to wszytko , co winno interesować czytelnika.Treść oraz zdjęcia zadawalająca absolutnie.Plusik dla Ciebie.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Bardzo mi się podoba i chętnie daję plusa. Coś trochę w tekście z tymi podpisami zdjęć się poknociło, ale reszta jest spoko.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.