Facebook Google+ Twitter

Moratinos: UE chce normalizacji stosunków z Białorusią

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2009-03-30 21:55

Szef hiszpańskiej dyplomacji powiedział w Mińsku, że Unia Europejska chce normalizacji stosunków z Białorusią. Miguel Angel Moratinos, który jest również przewodniczącym Komitetu Ministrów Rady Europy spotkał się z prezydentem Aleksandrem Łukaszenką i ministrem spraw zagranicznych Siergiejem Martynowem.

Podczas spotkania z Łukaszenką hiszpański dyplomata zapewnił, że Unii Europejskiej zależy na dobrych kontaktach z Mińskiem.

Minister uważa, że Białoruś, która doskonale współpracuje z Rosją, mogłaby podobną współpracę prowadzić z krajami wspólnoty i być pomostem między Brukselą a Moskwą. Moratinos zapowiedział również, że jego kraj będzie zabiegał o podpisanie porozumień między Unią Europejską a Białorusią.

- Żeby tak się stało trzeba skończyć z sankcjami, które wydają się mechanizmami wczorajszego dnia - stwierdził hiszpański polityk. Aleksander Łukaszenka zapewnił gościa, że jego kraj chce mieć jak najlepsze stosunki z Unią Europejską.

Niezależne białoruskie media zwracają uwagę, że podczas spotkania ministra spraw zagranicznych Hiszpanii z prezydentem Białorusi nie rozmawiano o łamaniu praw człowieka w tym kraju.
JS

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.