Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

11229 miejsce

Morderstwo, o którym uszłyszeliśmy dopiero po wyborach

"Zabili mi syna. Miał 24 lata. Był sierżantem US Marines. Nazywał się Jan Paweł Pietrzak. Jan Paweł to polskie imiona odpowiadające angielskim John Paul" - to początek listu matki Jana Pietrzaka, który został okrutnie zamordowany przez swoich kolegów z amerykańskiej jednostki Marines.

Sprawę ujawniono w amerykańskich mediach dopiero dzień po wyborach prezydenckich / Fot. Screen www.nydailynews.comPomimo, że morderstwa Jana Pietrzaka, Polaka który w latach 90. wraz z rodziną wyemigrował do Stanów Zjednoczonych, i jego żony Quiany Jenkins, dokonano jeszcze w październiku - cała historia ujrzała światło dziennie dopiero dzień po wyborach prezydenckich (5 listopada 2008), w których wygrał Barack Obama.

Jan Pietrzak wychowywał się w Ameryce od 1994 roku. Interesował się sportami walki. Po 11 września stwierdził: - "Idę do marines. Nikt mi Ameryki nie będzie więcej napadał!”.

Policja nadal nie wie jak czterej zbrodniarze, którzy byli podwładnymi Pietrzaka, dostali się do jego domu.
Śledczy podejrzewają, że to Polak mógł ich wpuścić. Znał ich przecież dobrze.

W domu Jana Pietrzaka doszło do prawdziwego horroru. Mężczyzna został związany i zakneblowany. Napastnicy - trzej kaprale i szeregowiec, gwałcili Quiane najprawdopodobniej na oczach Polaka. Po tym wszystkim najmłodszy z przestępców, 18-letni kapral Emrys John, zastrzelił obie ofiary.

Policja podaje, że motywem tragedii mógł być rabunek. O dziwo jednak nic z domu nie zniknęło. Nieoficjalnie mówi się o tym, że morderstwo ma podłoże rasowe. Podwładni Pietrzaka to osoby czarnoskóre.

- Jak to się stało? Jak w US Marines mogli się znaleźć ludzie o skłonnościach morderców, z których co najmniej jeden - jak czytam w prasie - był członkiem gangu? - pisze w liście do prezydenta Barracka Obamy, matka zamordowanego Polaka, Henryka Pietrzak.

Sprawę opisał na swoich stronach Dziennik Wschodni. Więcej przeczytasz tutaj i tutaj.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (10):

Sortuj komentarze:

noi prosze jak to wrsysko mozna ukryc przed wyborami ale to nie tylko w ameryce w polsce robi sie tak samo.

Komentarz został ukrytyrozwiń

No proszę info podchwycił PAP i pewnie dopiero teraz temat bedzie poruszony. Pojawil sie tez na gazeta.pl itp.

Komentarz został ukrytyrozwiń

No proszę... Czyżby siła W24. Nagle na pierwszych stronach tvn24 i dziennika pojawił się temat...

Komentarz został ukrytyrozwiń

jak? bo tam wszystko jest mozliwe.
Jak na ironię my chcemy koniecznie dołączyć do nich

Komentarz został ukrytyrozwiń

Pawle nie spodziewam się żadnej spiskowej teorii, ani nie jestem oburzona, po prostu po skojarzeniu faktów i przeszperaniu wtedy netu rzeczywiście nic o tym nie było, dlatego głośno się zastanawiałam czy coś w tym jest, że polskie media milczą na ten temat :)

Ciekawszych? Ja rozumiem, że 5 artykułów o 11 listopada to może mało, ale chyba można gdzieś zmieścić info o tak brutalnej śmierci Polaka.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Ewelino to spiskowa teoria. Po prostu linki nie mają takiej wartości jak teksty w naszym serwisie, poza tym pytanie ile danego dnia było ciekawych informacji, które mogą zepchnąć link z głównej strony.

Komentarz został ukrytyrozwiń

O sprawie doweiedziałęm sie z lokalnego dziennika. Dopiero po tej publikacji przeczytałem wzmiankę na stronie dziennika.pl . Przypomniała mi się sytuacja, kiedyś zginął polak na amerykańskim lotnisku. O sprawie wtedy informowały wszystkie media. Dlaczego teraz jest inaczej?

Komentarz został ukrytyrozwiń

link

Link, który na ten temat zamieściłam dwa dni wcześniej bardzo szybko został zepchnięty ze strony głównej. Trochę mnie zastanowiło dlaczego? Osobiście wydaje mi się, że to ważna informacja, a jednocześnie odniosłam wrażenie, że w24, tak jak inne media, chciały na ten temat milczeć.
czy rzeczywiście polskei media chcą na ten temat milczeć?

Komentarz został ukrytyrozwiń

Czy zatem powinniśmy milczeć tylko dlatego, że wygrał Obama?

Komentarz został ukrytyrozwiń

"Jak w US Marines mogli się znaleźć ludzie o skłonnościach morderców"

Eh, no faktycznie, jak w organizacji służącej do mordowania znaleźli się mordercy...

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.