Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

14444 miejsce

Morderstwo, samobójstwo czy porwanie tarnowianki w Madrycie?

Henryk Bania pokazuje zdjęcie młodej dziewczyny. Jej zwłoki znaleziono w Madrycie. Pan Henryk walczy o ekshumację zwłok. Nie wiadomo, czy jego córka popełniła samobójstwo, jak twierdzą Hiszpanie, została zamordowana czy też uprowadzona?

Tarnowianin Henryk Bania pisał już wszędzie - do Ambasady RP w Madrycie, do byłego i obecnego ministra spraw zagranicznych, do posłów, eurodeputowanych, prezydenta Lecha Kaczyńskiego, a nawet do króla Hiszpanii. Nikt, jak dotychczas, nie zmusił władz hiszpańskich do tego, by zezwoliły na ekshumację zwłok dwudziestokilkuletniej Justyny Bania, córki pana Henryka.

Tarnowianka Justyna Bania - zamiast szczęścia znalazła w Hiszpanii śmierć? / Fot. Marek CiesielczykGdy ponad rok temu w jednym z madryckich domów hiszpańska policja znalazła zwłoki młodej dziewczyny, nie zezwoliła na ich identyfikację przez najbliższą rodzinę (matkę i brata), której zakomunikowano tylko, że są to zwłoki Justyny Bania. Policja wydała komunikat, że tarnowianka popełniła samobójstwo, wieszając się na lampie. Jednakże w pokoju nie było żadnego przedmiotu, z którego Justyna mogła dosięgnąć lampy. Zginął jej paszport. Dzień wcześniej Justyna dzwoniła do matki, która także mieszkała w Madrycie, mówiąc jej, że się czegoś boi.

Henryk Bania - zrozpaczony ojciec Justyny. Czy ktoś mu w końcu pomoże? / Fot. Marek CiesielczykJako pierwszy do pokoju, w którym znaleziono ciało, wszedł były chłopak Justyny, Hiszpan, który utrzymywał podejrzane kontakty w Madrycie. Wszystkie okoliczności wskazywały na to, że samobójstwo Justyny zostało upozorowane. Tak twierdzi jej matka, która nie mogła zobaczyć zwłok. Inne możliwe wytłumaczenie, jakie znajduje rodzina Justyny, to porwanie. Dlaczego zniknął paszport, dlaczego Hiszpanie nie zgodzili się na identyfikację zwłok przez matkę i brata? Być może Justyna została uprowadzona przez handlarzy żywym towarem np. do północnej Afryki, gdzie mafia hiszpańska dostarcza dziewczyny z Europy Wschodniej, jak mówi rodzina Justyny.

Zarówno matka Justyny, która nadal mieszka w Madrycie, jak i ojciec, który został w Tarnowie, domagają się teraz ekshumacji zwłok oraz przeprowadzenia badań DNA, które mogłyby potwierdzić, że ciało złożone w grobie w Madrycie, to rzeczywiście zwłoki Justyny.

nawet prasa hiszpańska zainteresowała się losem Justyny. Polskie MSZ nabiera wody w usta. / Fot. Marek CiesielczykDlaczego Hiszpanie nie chcą zgodzić się na przeprowadzenie takich badań? Pan Henryk napisał w tej sprawie już do wielu osób. Matka Justyny próbuje dostać się do żony króla Hiszpanii. Czy będą mieli kiedykolwiek pewność, że ich córka faktycznie nie żyje?

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

:)
  • :)
  • 29.11.2010 22:02

no ja jednak bym wierzyla to niezrownowazona wariatka juz wczesniej probowala sie zobic tylko brat ja ratowal tego nie powiedzial teraz nie mial kto ja uratowac

Komentarz został ukrytyrozwiń

A ja myślałem, że w cywilizowanym kraju takie sprawy załatwia sie wg uznanych procedur, a nie poprzez króla czy min. spr. zagr.
Co na to Komitet Helsiński? Tego nie powinien ojciec załatwiać, ale urząd!
No i kolejna tragedia - rodzina rozbita i ktoś zginał z powodu poszukiwania szczęścia poza Polską. Takie są koszta szukania lepszego życia. Parę procent zebr nie przechodzi przez rzekę, bo gadzina czatuje...
A dziewczyna? No cóż - każdy jest kowalem swego l. Ten Jej chłopak to pewnie niezły miglanc.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.