Facebook Google+ Twitter

"Morderstwo w hotelu" - miłość, zdrada i zbrodnia w Capitolu

  • Ewa Bo
  • Data dodania: 2011-10-02 10:59

"Morderstwo w hotelu" w zabawny sposób pokazuje jak cienka jest granica między miłością a nienawiścią. Bohaterowie, uwikłani w trójkąt miłosny, uciekają się do działań mało dyplomatycznych.

Morderstwo w hotelu / Fot. mat. CapitoluAkcja "Morderstwa w hotelu" pełna jest absurdów i niekonsekwencji. Jednak mało kogo z publiczności obchodzi prawdopodobieństwo zaistniałych na scenie zdarzeń, tym bardziej, że bawią się oni doskonale. Duża w tym zasługa reżyserii Jerzego Bończaka (również reżysera tej sztuki), który gra ciapowatego pana Millera, zupełnie nie zdającego sobie sprawy z tego, że żona przyprawiła mu rogi.

Na deskach warszawskiego Teatru Capitol widzimy małżeńską parę i ... kochanka. Zdradzany mąż zajmuje się sprzedażą używanych samochodów. To, co uda mu się wyłudzić od klientów, wydaje na prezenty dla żony. O siebie nie dba. Preferuje ubrania w szarych kolorach, stając się tym samym bezbarwny i nieciekawy. Za to kochanek (dosłownie i przenośni) przerasta go o głowę. Jest przystojny i dobrze ułożony, a prywatna praktyka lekarska przynosi mu o wiele większe dochody. Ona ma do wyboru dalsze życie z wiecznie zapracowanym nieudacznikiem albo nowe i pełne atrakcji z bogatym stomatologiem. Ponieważ mąż stoi im na drodze i nie zgadza się na rozwód, postanawiają go zabić. Jak nic, zaraz poleje się krew...

Czy jednak będzie to jedyna ofiara? A może powstanie całkiem nowa idea zamordowania jeszcze innych osób...? To już temat na zupełnie nową odsłonę farsy, którą z wielkim powodzeniem wystawia dziś na swojej scenie Teatr Capitol i którą warto zobaczyć.

Profesjonaliści doskonale wiedzą, że reżyserowanie spektaklu i równoczesna gra na scenie, to nie lada ryzyko. Tu jednak pomogło aktorskie doświadczenie, intuicja i praca z choreograficznym partnerami obdarzonymi wieloma talentami: Jackiem Borkowskim/Piotrem Polk i Magdaleną Wójcik.

Zobacz Carmen

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Bardzo fajny spektakl Agencja Artystyczna INFERNAL http://agencjainfernal.pl

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.