Facebook Google+ Twitter

Morgan Freeman wyrusza w podróż w poszukiwaniu Boga.

National Geographic Channel i Morgan Freeman zabiorą widzów w podróż po świecie, by znaleźć odpowiedzi na najważniejsze pytania w dziejach ludzkości. „W poszukiwaniu Boga z Morganem Freemanem”, w niedziele, od 3 kwietnia, o godz. 21:30.

Ponad 50 ekspertów z całego świata, 20 najważniejszych miejsc kultu różnych religii i szereg pytań o tajemnicę relacji Bóg – człowiek. Już w niedzielę, 3 kwietnia, o godz. 21:30 National Geographic Channel zabierze widzów w niezwykłą podróż po świecie w poszukiwaniu odpowiedzi na najważniejsze pytania. Choć zamknięte w prostych słowach, będą dotyczyć odwiecznych mistycznych zagadek. Kim jest Bóg? Jak powstało życie na Ziemi? Co oznacza grzech? Czy śmierć jest końcem czy tylko etapem życia? Gospodarzem i producentem sześcioodcinkowego cyklu jest zdobywca Oscara Morgan Freeman.

 / Fot. National Geographic Channel„W ciągu kilku ostatnich miesięcy […] próbowałem znaleźć odpowiedzi na pytania dotyczące wielkiego misterium wiary. Intonowałem modlitwę w meczecie w Kairze, uczyłem się medytacji pod okiem buddyjskiego duchownego, dyskutowałem o Galileuszu z przewodniczącym Papieskiej Akademii Nauk […]. W niektórych miejscach znalazłem odpowiedzi, a inne przyniosły nowe pytania. Nieustannie towarzyszyła mi myśl, że przyglądamy się czemuś, co wymyka się naszemu zrozumieniu.” – tak o pracy nad programem mówi Morgan Freeman.

Seria „W poszukiwaniu Boga z Morganem Freemanem” pokazuje związek ewolucji religii i cywilizacji oraz zadziwiające analogie pomiędzy różnymi wyznaniami, nawet tymi, które wydają się być diametralnie inne. W kolejnych odcinkach gospodarz i narrator programu, Freeman, będzie szukać odpowiedzi na pytania dotyczące fundamentalnych kwestii związanych z Bogiem i wiarą, takich jak stworzenie świata, pochodzenie osoby lub osób boskich, źródła zła, cuda, apokalipsa, czy zmartwychwstanie. Duchowe doświadczenia autor zdobywać będzie, podróżując do najważniejszych miejsc kultu różnych religii, m.in. Ściany Płaczu w Jerozolimie, Drzewa Bodhi w Indiach, świątyni Majów w Gwatemali czy egipskich piramid. Te doświadczenia i rytuały skonfrontuje z najnowszymi osiągnięciami nauki.


„W poszukiwaniu Boga z Morganem Freemanem” – premierowe odcinki w każdą niedzielę, od 3 kwietnia, o godz. 21:30 tylko na National Geographic Channel.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.