Facebook Google+ Twitter

Morgenstern został pilotem, teraz zbiera na dom

Morgi w wolnym czasie się nie nudził. Miesiąc temu uzyskał licencję pilota, potem zrobił kurs nurkowania, co będzie następne? Kurs na kapitana statku? A może obrączka ślubna?

Thomas Morgenstern. Fot. Bożena Zajiczek / Fot. Bożena Zajiczek“Na to jeszcze trochę za wcześnie” - śmieje się Morgenstern. Na razie wspólnie ze swoją dziewczyną Kristiną marzą o własnym kącie. “Oszczędzam na budowę domu – możliwie w jak najbliższej przyszłości”. Morgi chciałby postawić dom w Seeboden nad jeziorem Millstätter See.

Aby móc zrealizować kolejne marzenia trzeba jednak przystąpić do pracy. Jaki sportowy cel może więc obrać sobie zawodnik, który w wieku 22 lat ma już na koncie dwa złota olimpijskie, kryształową kulę i trzy drużynowe tytuły mistrza świata? “Złoto na mistrzostwach świata” – bez wahania odpowiada Morgi. ”Chciałbym 27 lutego zostać mistrzem świata w konkursie indywidualnym”.

Doprawdy, w Libercu Morgenstern czuje się świetnie. To tutaj odniósł pierwsze zwycięstwo w Pucharze Świata, wcześniej wygrywając dwukrotnie zawody Pucharu Kontynentalnego. “Ufam tej skoczni i szczególnie dobrze się na niej czuję” – przyznał zdobywca ubiegłorocznej kryształowej kuli.

A co z konkurentami? Morgenstern wśród swoich głównych rywali wymienia Norwegów – Andersa Bardala, Toma Hilde oraz Andersa Jacobsena. “Również Niemcy w lecie zrobili duże postępy, pracując z trenerem Wernerem Schusterem. Nie zapominajmy o Adamie; on też będzie walczył” – zaznacza Morgi.

Na podstawie: ORF, YLE

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.