Facebook Google+ Twitter

Morgenstern zwycięża 59.Turniej Czterech Skoczni

I wszystko jasne. To Thomas Morgenstern stanął na najwyższym stopniu podium w 59. Turnieju Czterech Skoczni.

 / Fot. PAP/Grzegorz MomotKwalifikacje do ostatniego konkursu Turnieju Czterech Skoczni w Bischofshofen wygrał Tom Hilde. Nie brało w nich udziału dwóch czołowych skoczków z pierwszej dziesiątki Pucharu Świata – Thomas Morgenstern i Andreas Kofler. Najlepiej z Polaków spisał się Adam Małysz, który zajął 6. miejsce. Znacznie słabiej wypadli nasi pozostali reprezentanci. Do konkursu awansowali także Stefan Hula z 25 wynikiem, i Kamil Stoch, który był dopiero 35. Występ w zawodach wywalczył również z 40. miejsca Dawid Kubacki oraz Rafał Śliż, który awansował z 42. rezultatem.

Pierwsza seria przebiegała bez żadnych problemów. Już w pierwszej parze na belce zasiadł Stefan Hula, który rywalizował z Wolfgangiem Loitzlem. Niestety Polakowi zabrakło dwóch metrów, aby wyrównać wynik Austriaka. Więcej szczęścia miał Kamil Stoch. Skokiem na odległość 122 metrów pokonał swojego rywala - Fina Anssi Koivuranta. Poniżej oczekiwań spisali się Dawid Kubacki i Rafał Śliż. Żaden z nich nie pokonał przeciwnika rywala i nie wystąpił w serii finałowej.

Adam Małysz skokiem na odległość 124,5 metra pewnie pokonał swojego rywala. Niestety odległość nie była na tyle dobra, aby po pierwszej serii zająć czołowe miejsce.

Wiele emocji dostarczyła rywalizacja Thomasa Morgensterna z Simonnem Ammanem. Lider TCS skoczył 136 metrów. Amman wylądował trzy metry bliżej. Nieoczekiwanie do rywalizacji włączył się Tom Hilde, który po skoku na odległość 138 metrów objął prowadzenie.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (4):

Sortuj komentarze:

  • Autor usunął profil
  • 07.01.2011 14:56

Hula mentalnie nie pasuje mi do drużyny. Temu chłopakowi brakuje ikry. On raczej skazany jest na wieczne porażki. Ale mogę się mylić.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Jak na razie mamy Adama i Kamila - więc teoretycznie połowę drużyny :)
Może dać jeszcze szansę Huli?

Komentarz został ukrytyrozwiń
  • Autor usunął profil
  • 07.01.2011 09:44

Wydaje się, że jednak Adam nie jest w tak rewelacyjnej formie, jak wcześniej się wydawało. O pozostałych zawodnikach trudno coś dobrego powiedzieć. Śliż, Hula, Kubacki czy Bachleda zawsze będą średniakami.
Nie brałbym już ich pod uwagę w budowaniu drużyny. Raczej proponowałbym poszukanie 4-5 młodych i naprawdę zdolnych. Młodych - to znaczy 16-17 letnich.
Loty to zupełnie inne skoki. Tu Małysz może jeszcze powalczyć.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Jedno jest pewne - Morgi wygrał jak najbardziej zasłużenie.
Szkoda Adama, podium było blisko..

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.