Facebook Google+ Twitter

Morskie święto w... Beskidach

Święto Morza w Międzybrodziu Bialskim na Żywiecczyźnie, to impreza o ponad 80-letniej tradycji. Kolejna edycja tego wydarzenia rozpoczyna się już jutro (2.07) i potrwa do niedzieli (3.07).

Święto Morza w Międzybrodziu Bialskim na Żywiecczyźnie, to impreza o ponad 80-letniej tradycji. / Fot. mat. pras.Dlaczego beskidzcy górale organizują morską imprezę u siebie? Jednym z powodów, jest położenie malowniczej podgórskiej gminy Czernichów, która posiada na swoim terenie sztuczny akwen – Jezioro Międzybrodzkie. Przez niektórych mieszkańców nazywana jest „mini morzem”.

Pięknym, a zarazem bardzo widowiskowym zwyczajem, który mieszkańcy tych rejonów kultywują już od wielu lat, jest puszczanie podczas Święta Morza, kolorowych wianków na wodzie zbiornika. Przygotowują je dzieci, a także panny. Ta część imprezy przyciąga nad jezioro mnóstwo osób. Tradycja związana jest z Nocą Świętojańską, ale górale postanowili przenieść ją na okres, gdy na terenie ich gminy, odbywa się największa impreza plenerowa dla mieszkańców oraz turystów.

W tym roku atrakcji również nie zabranie. W programie wydarzenia przewidziano mnóstwo ciekawych występów i prezentacji scenicznych. Będą też pokazy kulinarne, połączone z degustacją potraw regionalnych, zmagania sportowe oraz świętojańskie widowisko pirotechniczne. Każdy, kto zjawi się w ten weekend w Międzybrodziu Bialskim, z pewnością znajdzie coś dla siebie. Wstęp na imprezę jest bezpłatny.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.