Facebook Google+ Twitter

Morsy będą bić rekord Guinnessa. Impreza odbędzie się 15 lutego w Mielnie

Wioska edukacyjna, ćwiczenia z instruktorami, Wielki Turniej Mrozoodpornych, i w końcu próba pobicia rekordu Guinnessa. 12 lutego w Mielnie rozpocznie się XII Międzynarodowy Zlot Morsów.

 / Fot. Radosław Brzostek/AIPOd 12 lutego Mielno będzie kilkudniową stolicą morsów i foczek, które zjadą z całego świata, aby wziąć udział w XII Międzynarodowym Zlocie Morsów. Finałowa kąpiel, w trakcie której morsy spróbują pobić rekord Guinnessa zaplanowała jest na 15 lutego.

Pierwsze imprezy związane z kolejną edycja zlotu rozpoczną się 12 lutego. Na głównej plaży lub na promenadzie - o tym zadecyduje ostatecznie pogoda - postawione zostaną balie, w których można będzie korzystać z gorących kąpieli. Przez kolejne dwa dni ta atrakcja dostępna będzie od rana.

Na uczestników czeka również wioska edukacyjna, ćwiczenia z instruktorami, wróżby, Wielki Turniej Mrozoodpornych, a nawet możliwość wzięcia śluby, który będzie ważny jedynie podczas zlotu. Wszyscy chętni będą mogli także pobawić się na Wielkim Balu Morsów.

Zobacz także: Tydzień otwarty w szkołach jogi w całej Polsce. Jeśli chcesz spróbować, zrób to teraz

Organizatorzy zaplanowali także akcję charytatywną. Będą zbierać pieniądze na jednego z Morsów - Jacka, który wymaga rehabilitacji.

Najciekawszym dniem zlotu będzie niedziela - 15 lutego. Jak na razie w niedzielnej kąpieli chce uczestniczyć ponad 1450 z zapisanych ponad 1600 morsów i foczek, ale ta liczba jeszcze się zmieni, bo na samą kąpiel zapisy przyjmowane są jeszcze na dwie godziny przed wejściem do wody. Chętni muszą mieć ze sobą dowód osobisty i wpłacić 25 złotych.

I na te dodatkowe osoby liczą organizatorzy, bo podczas tego zlotu bity będzie rekord Guinnessa w jednoczesnym wejściu do lodowatej wody jak najwięcej osób. By pobić kołobrzeski wynik, do Bałtyku musi wejść co najmniej 1353 osób, a woda musi mieć mniej niż 10 stopni Celsjusza.

źródło:AIP

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.