Facebook Google+ Twitter

Morsy mrozu się nie boją

To już tradycja, że Częstochowskie Morsy zbierają się co niedzielę w parku „Lisiniec” w Częstochowie. W tym roku to już piąta kąpiel i nie przerażała ich świadomość, że temperatura powietrza wynosiła w tym dniu -9 st. C.

Każda rozgrzewka jest dobra, jedni rozgrzewają się za pomocą biegi, a inni zaś np. przy odbijaniu piłki siatkowej. / Fot. Mateusz TęczaGdy pisałem o Morsach rok temu była ich wówczas mała grupka - ok. 5-6 osób. Teraz jest ich kilkanaścioro. "Zmorsowani" zażywają zimnych kąpieli na tzw. „szyjce” między zbiornikami „Bałtyk” i „Adriatyk”. Co tydzień na morsowanie zawsze przychodzi ktoś nowy, ktoś kto chce sprawdzić na własnej skórze jak to jest.

- Pierwszy raz jest najlepszy - mówią wszyscy zgodnie. Zawsze przed debiutem jest adrenalina, a jak już się wejdzie ciało przeszywa tysiące igiełek. Kolejne wejścia nie są już takie ekscytujące, ale też jest bardzo fajnie – mówią Częstochowskie Morsy. / Fot. Mateusz Tęcza

„Wanna”, bo tak nazywają swój przerębel, została przygotowana dzień wcześniej w sobotę. Ale i tak po mroźnej nocy przed morsowaniem musieli przebijać się przez pięciocentymetrowy lód. 29 stycznia odbyła się już piąta kąpiel w tym roku, ale dopiero po raz pierwszy w tym sezonie mogli wejść do prawdziwego przerębla.

Pora na wyjście z przerębla. / Fot. Mateusz TęczaJak zawsze nie mogło zabraknąć również przypadkowych gapiów, którzy z ciekawością podchodzili i pytali, „co się tu będzie działo?”. Taką kąpiel może wziąć każdy, lecz zaleca się wcześniejszą konsultację lekarską i zapoznanie z poradnikiem, który zobaczyć można na stronie www.zmorsowani.blogspot.com później wystarczy dobre przygotowanie mentalne, rozgrzewka i nic innego jak wejść do lodowatej wody.

Częstochowskie morsy. / Fot. Mateusz TęczaStopniowo Morsów w "wannie" przybywało. / Fot. Mateusz Tęcza

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Warto by kiedyś spróbować choć raz zasmakować takiej kompieli.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.