Facebook Google+ Twitter

Morsy w Bałtyku. Nie straszna im zimna woda

W samo południe, w Mielnie, morsy z całej Polski zawładnęły Bałtykiem. I choć pogoda dopisała, tłumy widzów, odziani w zimowe kurtki drżeli z zimna.

 / Fot. Marta Szudobaj1824 miłośników zimnej wody zjechało się z całej Polski i nie tylko, aby wziąć udział w Międzynarodowym Zlocie Morsów w Mielnie. Przyjechały kluby między innymi z Białogardu, Katowic, Szczecina, Żnina. Wszyscy w bojowych nastrojach czekali na godzinę 12.00 i możliwość wejścia do Bałtyku.

Przyjechaliśmy całą rodziną, do wody wejdziemy w trójkę, córka miała opory, ale mąż ją przekonał, że jeśli wejdzie do wody to będzie zdrowa do końca roku, a ma w tym roku wiele imprez do zaliczenia – mówi pani Jola z Ełku.

Większość morsów miała na sobie czarne kąpielówki i jednoczęściowe stroje kąpielowe. Byli też tacy, którzy dużą uwagę przykuwali do swoich kostiumów, np. różowy króliczek i kilka biedronek. Na głowach większości z nich były czepki, choć kolorowe peruki były często spotykanym elementem.

XI Międzynarodowy Zlot Morsów rozpoczął się w piątek, 14 lutego i do dnia dzisiejszego organizatorzy zorganizowali wiele atrakcji, od kąpieli w baliach, do imprez integracyjnych. Dzisiaj na dwadzieścia minut przed południem instruktorzy fitness z Koszalina, w rytm muzyki, poprowadzili ćwiczenia rozgrzewające przed wejściem do wody.

3,2,1 … Morsy do wody – rozległ się sygnał gwizdka i 1736 Morsów w tym samym czasie weszło do Bałtyku, większość z nich moczyła się w wodzie nawet do 15 minut. Impreza zakończyła się wręczeniem nagród i ciepłym poczęstunkiem. Kolejny zlot za rok.

Wybrane dla Ciebie:


Tagi: Mielno morsy


Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.