Facebook Google+ Twitter

Moscow City Ballet zaczaruje tańcem publiczność w Łodzi

Moscow City Ballet, który jest zaliczany do czołówki najlepszych baletów na świecie przyjeżdża do Polski, aby wciągnąć widzów w krainę baśni, fantazji, wyobraźni i piękna. Zaprezentuje balet "Dziadek do Orzechów" i "Jezioro Łabędzie".

Plakat trasy koncertowej Moscow City Ballet / Fot. mat. organizatoraSą uwielbiani przez publiczność na całym świecie. Od 1988 roku, Moscow City Ballet występował m.in. w Egipcie, Hong Kongu, Irlandii, Izraelu, Japonii, Chinach, Filipinach, Korei, Singapurze, USA, Wielkiej Brytanii, Rosji oraz w Polsce.

Zespół Moscow City Ballet, którego twórcą i dyrektorem jest Victor Smirnov-Golovanov, były solista znakomitego rosyjskiego Bolszoj Balet, bardzo chętnie przyjeżdża do naszego kraju ze znakomitymi przedstawieniami baletowymi. W tym roku grupa zaprezentuje dwa światowej sławy przedstawienia Jezioro Łabędzie oraz "Dziadek do orzechów".

"Jezioro Łabędzie" to najsłynniejszy balet Piotra Czajkowskiego, pełen baśniowego klimatu. Opiera się na wspaniałej choreografii i muzyce. Na scenie zobaczymy dziewczęta zaklęte w piękne łabędzie, Złego Ducha i pełną emocji interpretację miłości głównych postaci - Odetty i Zygfryda. Artyści zatańczą m.in. walca, poloneza, taniec hiszpański i czardasza.

"Dziadek Do Orzechów" to niecodzienna podróż do krainy marzeń. Mała dziewczynka dostaje w prezencie dziadka do orzechów, który w jej snach przeobraża się w księcia z bajki, a ona zostaje jego księżniczką. Wędrując wspólnie przez cudowną, pachnącą Krainę Słodyczy spotykają postacie, pełne szczęścia i radości. Balet wykona m.in. taniec hiszpański, arabski, chiński, rosyjski trepak czy walc.

Wieczór z Moscow City Ballet to wieczór pełen niezapomnianych wrażeń podczas którego publiczność zobaczy imponującą choreografię, przepiękne kostiumy, wysublimowaną muzykę, ekscytującą magię świateł i wspaniałą scenografię.

W Łodzi grupa wystąpi w Teatrze Muzycznym przy ul. Północnej 47/51 w czwartek 20 grudnia o godz. 19 ("Jezioro Łabędzie") oraz w piątek 21 grudnia o godz. 19 ("Dziadek do Orzechów"). Bilety w cenie 120,00 i 150,00 zł można kupować poprzez stronę internetową ebilet.pl TUTAJ oraz
TUTAJ a także eventim.pl TUTAJ

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.