Facebook Google+ Twitter

Moser triumfatorem 69. Tour de Pologne. Relacja z Krakowa

Finałowi tegorocznego kolarskiego touru dokoła Polski nie brakowało niczego. Była dramatyczna końcówka, walka na każdym kilometrze i tłumy kibiców w wielu miejscach Krakowa i Wieliczki. Niestety, Michał Kwiatkowski (Omega Pharma) nie pięć sekund przegrał w generalnej klasyfikacji z Moreno Moserem (Liquigas).

2 / Fot. Piotr DrabikOstatni, siódmy etap 69. Tour de Pologne liczył sobie 131,4 km, a jego trasa przebiegała przez najważniejsze punkty Krakowa oraz Wieliczki. Pomimo bardzo odpychającej od kibicowania na świeżym powietrzu pogody, na krakowskim Rynku Głównym pojawiło wielu fanów kolarstwa i ciekawskich przechodniów. Największy aplauz wzbudziło oczywiście pojawienie się dwóch głównych aktorów tegorocznego touru - Włocha Moreno Mosear oraz Polaka Michała Kwiatkowskiego. Jeszcze przed rozpoczęciem finałowych okrążeń, dzieliła ich "przepaść" pięciu sekund, także wszystko miało rozegrać się na trasie Kraków-Wieliczka-Kraków.

Finał etapu, i całego wyścigu / Fot. Piotr DrabikPodobnie jak w poprzednich etapach, szybko utworzyła się ucieczka, składająca się z kilku kolarzy, ale na ostatniej prostej została ona "wchłonięta" przez napierający peleton. Emocje budowali nie tylko sportowcy, ale i pogoda, która zaskoczyła wszystkich ogromną ulewą na pięć minut przed końcem wyścigu. Zamieszanie spowodowane obfitymi opadami deszczu najlepiej wykorzystali: pierwszy na mecie John Degenkolb (Argos-Shimano), drugi Mathew Hayman (Sky Procycling), a tuż za nim kolega z zespołu Ben Swift. Choć pretendenci do zwycięstwa w Tour de Pologne zameldowali się za linią końcową etap dopiero w czwartej dziesiątce, to lepszą jazdę po krakowskich ulicach zaliczył Moser.Michał Kwiatkowski i Bartosz Huzarski przed startem etapu / Fot. Piotr DrabikPlanowałem atak na ostatnich kilometrach, ale ekipa Liqugiasu doskonale kontrolowała wyścig. Nie mogliśmy za bardzo szarżować, w sześcioosobowym składzie narzucić swoich warunków. Gdy zrobiło się mokro, ważne stało się bezpieczeństwo, zwłaszcza dwa tygodnie przed igrzyskami - podkreślał w rozmowie z dziennikarzami najlepszy polski kolarz podczas TdP. Kwiatkowski zapewnił również o daniu z siebie wszystko podczas olimpijskiego wyścigu w Londynie. W formie ciekawostki warto przytoczyć statystyki - tegoroczny kolarski tour dokoła Polski ukończyło 154 zawodników, a ta sztuka nie udała się tylko 45 innym.

Wyniki 7. etapu Kraków-Wieliczka-Kraków:
1. John Degenkolb (Niemcy/Argos-Shimano) - 2:50.32
2. Mathew Hayman (Australia/Sky)
3. Ben Swift (Wielka Brytania /Sky)
4. Jacopo Guarnieri (Włochy/Astana)
5. Tosh Van Der Sande (Belgia/Lotto)

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.