Facebook Google+ Twitter

Moskiewska giełda zakończyła dzień historycznym rekordowym wzrostem

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2008-09-19 21:18

Dwa główne indeksy RTS i MMWB wzrosły odpowiednio o ponad 22 i prawie 29 procent. Najbardziej poszły w górę ceny akcji dwóch głównych rosyjskich banków "Sbierbanku" i "WTB" - odpowiednio o prawie 48 i 60 procent. Te dwa banki jeszcze we wtorek były rekordzistami giełdy jeśli chodzi o spadki.

Dziś znacząco wzrosły akcje spółek z sektora energetycznego . Papiery "Gazpromu" zdrożały o ponad 28 procent , "Łukoilu" o 27 procent, a "Rosniefti" aż o 46 procent. W wyniku dzisiejszego dużego skoku wartości akcji indeksy na moskiewskiej giełdzie niemal nadrobiły gwałtowne spadki z pierwszych dni tygodnia.

Rosyjscy analitycy zwracają uwagę, że na dobry dzień na moskiewskiej giełdzie miało wpływ również to, co działo się za granicą: wzrosty cen na parkietach na Zachodzie i w Azji, drożała ropa. Ponadto
rosyjskie władze podjęły nadzwyczajne działania, by chronić rynek finansowy kraju. Według rosyjskich mediów, rząd i Bank Centralny Rosji wyłożyły lub obiecały wyłożyć 3 biliony rubli czyli równowartość około 300 miliardów złotych na ratownie systemu finansowego. Takie wieści najwyraźniej poprawiły nastrój inwestorów na rosyjskiej giełdzie.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.