Facebook Google+ Twitter

Moskiewska konferencja polskich i rosyjskich historyków

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2008-04-18 22:12

W Moskwie polscy i rosyjscy historycy dyskutowali o przyczynie wybuchu drugiej wojny światowej. Spotkanie zorganizowało moskiewskie przedstawicielstwo Polskiej Akademii Nauk i rosyjska Fundacja Borysa Jelcyna.

Dyrektor Polskiego Instytutu Spraw Międzynarodowych Sławomir Dębski podkreślił specyficzny charakter konferencji. Naukowcy nie prezentowali wykładów a koncentrowali się na przedstawianiu swoich punktów widzenia i interpretacje wydarzeń.

"Ponieważ w przyszłym roku zbliża się rocznica wybuchu drugiej wojny światowej tego rodzaju konferencje powinny odbywać się co raz częściej, gdyż zbliżają one polskich i rosyjskich historyków do wspólnego obszaru interpretacji" - powiedział doktor Dębski.

Aleksander Drozdow, dyrektor Fundacji Jelcyna zwrócił uwagę, że historycy nie przypadkowo zebrali się w siedzibie Fundacji noszącej imię pierwszego prezydenta Rosji.

"Nasza misja polega na stwarzaniu możliwości takich dyskusji i nieskrępowanej wymiany opinii" - powiedział dyrektor Drozdow. W spotkaniu uczestniczyło około 40 historyków.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.