Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

12700 miejsce

Moskiewskie metro - 177 stacji, nowe bilety i klimatyzacja

  • Autor usunął profil

  • Data dodania: 2007-03-27 19:26

Metro, główny środek publicznego transportu w Moskwie, w tym roku zostanie rozbudowane.

Jedna ze stacji moskiewskiego metra. Fot. Akpa.W grudniu otwarte zostaną trzy nowe stacje na odnowionej   Люблинско - Дмитровской (Lublinsko-Dmitrowskiej) linii. W sierpniu uruchomiony zaś zostanie fragment linii Люблинско - Дмитровской   Lublinsko-Dmitrowskiej) do stacji Трубная (Trubnaja).   Dzięki temu liczba stacji metra wzrośnie ze 172 do   177.

 

Bezstykowy system biletów

 

Wszystkie bilety magnetyczne zostaną zamienione na bilety „bezstykowe”, co   rozładuje kolejki przy wejściu na stacje metra. Bilety miały zostać wymienione dopiero w 2008 roku, jednak całkowita wymiana nastąpi już w połowie roku.   Wymiana biletów na bezstykowe spowodowała niezadowolenie mieszkańców Moskwy, ponieważ na nowych biletach nie zostaną wybite numerki oznaczające liczbę przejazdów, które pozostały na bilecie. Szefowie moskiewskiego metra obiecują więc zmianę starych czytników (przypominających te, sprawdzające ceny w hipermarketach) na nowe, małe ekraniki, które poinformują pasażera o dacie ważności biletu a także o liczbie przejazdów, które mu jeszcze pozostały.  

 

Oddychanie na podziemnych stacjach metra stanie się łatwiejsze

 

Na stacjach metra zostanie zainstalowany specjalny system, który spowoduje spadek temperatury powietrza o kilka stopni. Ten system działa już od pewnego czasu na stacji Тверская (Twierskaja).

 

Pojawią się nowe pociągi

 

Do końca 2007 roku na stacjach metra pojawi się 120 nowych pociągów o nazwie Русич (Rusicz). Pociągi te są o wiele wygodniejsze, szybsze i cichsze od swoich poprzedników. Pojawią się także dwa, bogato wyposażone składy wagonów. Pierwszy z nich - na cześć 72 rocznicy stołecznego metra a drugi, z okazji osiemdziesiątego jubileuszu organizacji pionierskiej.

 

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.