Facebook Google+ Twitter

Moskwa. Banda seryjnych morderców grasuje na podmiejskich drogach

Rosyjska policja przyznaje, że autostrady wokół Moskwy są terenem polowań bandy "samotnych maniaków drogowych." Od ubiegłego roku zamordowanych zostało 14 osób. Ofiarami są najczęściej kierowcy, którzy zatrzymują się, aby zmienić koło.

Policja Federacji Rosyjskiej (patch). By Правительство России (mvd.ru) [Public domain or Public domain], via Wikimedia Commons / Fot. mvd.ruRosyjska policja gorączkowo poszukuje grupy seryjnych morderców, którzy zabili co najmniej 14 kierowców na podmoskiewskich drogach. Najczęściej powtarza się scenariusz, gdzie samochód najeżdża na rozsypane na drodze kolce. Przebite opony zmuszają kierowcę do zatrzymania się. W chwilę później pojawiają się mordercy i oddają śmiertelne strzały. Przestępców nazwano "samotnymi maniakami drogowymi." Czają się w lesie lub przy zadrzewionym poboczu drogi, w oczekiwaniu na kolejnych kierowców. Za najniebezpieczniejszą uważa się podmoskiewską część drogi magistralnej M4 "Don."

Motywy i pobudki jakimi powodują się sprawcy są dość zagadkowe. Działają z zimną krwią, ale nie można mówić o tle rabunkowym, ponieważ nigdy nie kradną pieniędzy, ani cennych przedmiotów swoich ofiar. "Maniacy" pojawiają się tylko w okolicach przedmieść Moskwy. Psycholog kryminalny związany ze sprawą powiedział, że wygląda jakby zabójcy działali aby osiągnąć "fetysz" zabierając prawa jazdy ofiar, a pozostawiając nietknięte karty bankowe i gotówkę. "Być może lubią patrzeć na zdjęcia i przypominać sobie ofiary" - domniema rosyjski ekspert Michaił Winogradow.

Grupa "maniaków" działa od 15 miesięcy, ale jeszcze do niedawna policja nie łączyła spraw, ani nie opowiadano się za wersją o działalności gangu. Teraz jednak źródła organów ścigania przyznają, że we wszystkich przypadkach używano tych samych jednostek broni palnej kalibru 9 mm. Co niebywale interesujące, amunicja, którą posługują się sprawcy jest używana przez jednostki specjalne w tym kraju. Produkcją i realizacją zamówień na ten konkretnych produkt zajmuje się tylko jedna firma w całej Federacji Rosyjskiej - fabryka broni w Tule. Wykluczono działanie pojedynczego mordercy, gdyż udowodniono, iż jedna osoba nie mogła w sprawny i skuteczny sposób strzelać z trzech różnych pistoletów w tym samym czasie.

Policja wystosowała w mediach ostrzeżenie o szczególną ostrożność w rejonach podmoskiewskich dróg. Kierowcom powiedziano, aby "unikali jazdy po podmiejskich drogach Moskwy w nocy i nie zatrzymywali się mimo jakichkolwiek okoliczności." Narasta panika, gdyż wciąż nie złapano zabójców.

Pierwszą ofiarą był 29-letni Andriej Zorin, który wraz ze swoją dziewczyną (†34) jechał Ładą w rejonie Sołnecznogorska w dniu 12 czerwca 2013 roku. Zmarł w wyniku ran postrzałowych głowy. Kobieta przeżyła, mimo kul wystrzelonych w klatkę piersiową. Wyglądało jakby para chciała spędzić ze sobą trochę czasu w ustronnym miejscu. Byli kompletnie zaskoczeni. Romantyczny poranek zakończył się tragicznie.

Mapa Moskwy z podziałem na obwody. By Peter Fitzgerald, OpenStreetMap [1] (:Image:Moscow Oblast map.svg) [CC-BY-SA-2.0 (http://creativecommons.org/licenses/by-sa/2.0)], via Wikimedia Commons licencja: CC3.0 / Fot. Peter Fitzgerald/OpenStreetMap22 września 2013r., w rejonie Krasnogorska, na 29 kilometrze drogi M9 "Bałtyk" natknięto się na ciało 50-letniego mieszkańca obwodu kurskiego. Mężczyzna miał wiele ran postrzałowych głowy, tułowia i kończyn. Jego Toyota Land Cruiser odnalazła się dwa dni później pozostawiona w zupełnie innym miejscu.

Wczesnym rankiem, w dn. 11 listopada 2013 r. w rejonie Istry, przy 31 kilometrze autostrady A-107, w pobliżu wsi Krasnowidowo, znaleziono 37-letniego przedsiębiorcę z Wołokołamska. Zabito go kilkoma strzałami w plecy. Wpierw zakładano, że były to rozliczenia z konkurencją.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.