Facebook Google+ Twitter

Moskwa chce plakatów ze Stalinem w Dzień Zwycięstwa

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2010-04-09 16:06

Władze Moskwy zamierzają umieścić plakaty Józefa Stalina na plakatach w trakcie obchodów 9 maja Dnia Zwycięstwa. Pomysł ten został skrytykowany przez organizacje broniące praw człowieka.

Ludmiła Szwecowa z merii rosyjskiej stolicy odpowiedziała, że dekoracje w mieście "będą adekwatne do pamięci historycznej". Podkreśliła, że historia jest historią i rezygnacja z plakatów z fotografiami Stalina byłaby rzecza niedobrą.

Władze Moskwy zamierzają umieścić 10 informacyjnych tablic poświęconych roli Józefa Stalina jako przywódcy państwa radzieckiego w okresie drugiej wony światowej. Portrety Stalina można będzie zobaczyć w najważniejszych miejscach rosyjskiej stolicy - przed Teatrem Wielkim, na Pokłonnej Górze lub przed wejściem do Parku Gorkiego.

Przedstawiciele rosyjskich organizacji praw człowieka są oburzeni takimi planami. Zwracają uwagę, że Stalin jest przestępcą odpowiedzialnym za śmierć milionów ludzi i reklamowanie jego osoby jest nie na miejscu. Zapowiadają akcje protestu w przypadku pojawienia się jego podobizn na plakatach.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.