Facebook Google+ Twitter

Moskwa chce zorganizować szczyt w sprawie gazu

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2009-01-14 21:59

Moskwa zamierza zorganizować w sobotę szczyt państw, które są odbiorcami rosyjskiego gazu. Zaproponował to prezydent Rosji. Wcześniej Dmitrij Miedwiediew nakazał Gazpromowi podliczenie strat będących skutkiem wstrzymania tranzytu przez Ukrainę.

Rosyjski prezydent poinformował o zamiarze zorganizowania szczytu podczas spotkania z premierami Mołdawii, Słowacji i Bułgarii - krajów, które zostały pozbawione rosyjskiego gazu w wyniku sporu Moskwy i Kijowa. Wcześniej Dmitrij Miedwiediew spotkał się z szefem Gazpromu Alieksiejem Millerem. Poinformował on, że dotychczasowe straty Rosji wynoszą miliard sto milionów dolarów. "Takich pieniędzy nasz kraj i jedna z największych firm nie może tracić. Prezenty się skończyły" - powiedział Dmitrij Miedwiediew.

Gazprom wyraził gotowość dostarczania paliwa Ukrainie, jeżeli taką samą ilość gazu Kijów odda ze swoich podziemnych zbiorników państwom, które wskaże Moskwa. Początkowo ma być to Słowacja, później Mołdawia. Ani ukraińskie władze, ani Naftohaz nie odpowiedziały na razie na tę propozycję.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.