Facebook Google+ Twitter

Moskwa: Eksmisja polskiej ambasady?

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2008-09-03 17:54

Rosyjskie władze zaproponowały przeniesienie siedziby ambasady Polski w Moskwie. Obecnie nasza placówka dyplomatyczna mieści się na dużej działce w centrum rosyjskiej stolicy - 15-20 minut pieszo od Kremla.

Gazeta „Nowyje Izwiestia" napisała, że rosyjskie władze zaproponowały Polsce zmianę miejsca lokalizacji polskiej placówki dyplomatycznej. Sprawa ta ma być jednym z tematów rozmów ministra spraw zagranicznych Siergieja Ławrowa w trakcie wizyty w Warszawie 11 września.

Gazeta pisze, że za kilka lat kończy się okres dzierżawienia działki przy ulicy Klimaszkina 4, na której stoi kompleks budynków Ambasady Polski. W zamian Rosjanie proponują udostępnienie działki przy ulicy Mosfilmowskiej w zachodnim okręgu administracyjnym miasta. Jest to ulica przy której znajduje się kilka zagranicznych ambasad - między innymi Niemiec, Szwecji i Węgier.

Rzecznik Ambasady Polski w Moskwie Mariusz Drzewoszewski w rozmowie z Polskim Radiem potwierdził fakt otrzymania od rosyjskich władz propozycji nabycia działki przy ulicy Mosfilmowskiej.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Razi ich polska flaga:)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.