Facebook Google+ Twitter

Moskwa: filiżanka kawy na ul. Twerskiej kosztuje 30 zł

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2008-05-28 08:59

Rosyjska prasa zwraca uwagę na rosnące zróżnicowanie statusu majątkowego obywateli. Gazety piszą o bogactwie i przepychu niektórych grup przy jednoczesnej biedzie znacznej części Rosjan.


Dziennik „Komsomolskaja Prawda" informuje, że ulica Twerska w Moskwie znalazła się na liście 3 najdroższych ulic na świecie. Za wynajęcie metra kwadratowego sklepu czy restauracji trzeba zapłacić 16 300 dolarów. Znane światowe marki widząc wzrost dobrobytu części Rosjan zaczęły otwierać swoje sklepy w centrum Moskwy, gdzie liczba lokali jest ograniczona. Dlatego nikogo już nie dziwi, że za filiżankę kawy wypitą w lokalu na ulicy Twerskiej trzeba zapłacić 300 rubli czyli równowartość 30 złotych.

O drugim obliczu Rosji - tej biednej - pisze gazeta „Izwiestia". Dziennik zwraca uwagę, że dla najbiedniejszych warstw społeczeństwa nawet najbardziej potrzebne produkty spożywcze stają się rarytasami. Jest to związane ze wzrostem cen. Dlatego władze planują wprowadzenie specjalnych kart na produkty spożywcze. Ich posiadacze mogliby kupować produkty spożywcze po ulgowej cenie.
W.Pac/zr

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.