Facebook Google+ Twitter

Moskwa. Krajobraz po finale Ligi Mistrzów

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2008-05-22 07:45

Po finale Ligi Mistrzów na ulicach Moskwy doszło do kilku niezbyt groźnych incydentów. Rozgłośnia Echo Moskwy donosi, że około drugiej w nocy milicja zatrzymała na Nowym Arbacie kilku angielskich kibiców, którzy urządzili awanturę w okolicy jednego z tamtejszych barów.

Według relacji świadków w bójkę było zamieszanych kilkanaście osób, a wokół zgromadził się kilkusetosobowy tłum. Sprowadzone oddziały OMON-u szybko opanowały sytuację.

Wcześniej - jeszcze przed zakończeniem meczu - kibice Chelsea i Manchesteru United pobili się w kilku miejscach w pobliżu centrum. Interwencja milicji zapobiegła jednak większym szkodom. Nikt nie został ranny.
Według oficjalnego oświadczenia przedstawiciela moskiewskiego Urzędu Spraw Wewnętrznych angielscy kibice zachowywali się poprawnie i żaden z nich nie został zatrzymany.

Bezpośrednio po meczu 30 tysięcy fanów obu drużyn przewieziono specjalnymi autobusami na trzy stołeczne lotniska. Służby porządkowe zadbały o to, by zwolennicy przeciwnych zespołów jechali osobno i trafili do innych terminali. W Moskiewskich hotelach zostało około 13-tu tysięcy angielskich kibiców. Na stołecznych ulicach porządku pilnuje około 14 tysięcy milicjantów.

We wczorajszym finale górą był Manchester United i to on wygrał Ligę Mistrzów. Piłkarze United pokonali londyńską Chelsea 6:5 w rzutach karnych. Po 90. minutach i dogrywce był remis 1:1.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.