Facebook Google+ Twitter

Moskwa liczy, że Waszyngton wstrzyma rozmieszczenie tarczy w Europie

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2008-07-08 14:54

Moskwa wciąż liczy na to, że Waszyngton wstrzyma rozmieszczenie elementów tarczy antyrakietowej w Europie. Poinformował o tym generał Jewgienij Burzyński, szef departamentu zagranicznego resortu obrony.

Obszerny wywiad z tym wpływowym rosyjskim wojskowym zamieścił rządowy dziennik "Rossijskaja Gazieta".

Zdaniem rosyjskiego generała analiza sytuacji na bliskim i środkowym wschodzie pokazuje, że tamtejsze kraje nie zdobędą rakiet dalekiego zasięgu, które mogłyby zagrażać Stanom Zjednoczonym. Dlatego, jak podkreśla Jewgienij Burzyński, Moskwa może się obawiać, że tarcza ma charakter antyrosyjski.

Tym bardziej, że inspektorzy rosyjscy nie zostaną dopuszczeni do pełnej kontroli obiektu. Waszyngton radzi rozwiązać ten problem z Polakami i Czechami - mówi moskiewski generał - ale Amerykanie chcą zarazem by w ramach wzajemności inspektorzy mieli dostęp do rosyjskich obiektów. To bezcelowe - oburza się generał i dodaje, że to nie Rosja podejmuje kroki, które mogłyby zagrozić Ameryce, ale odwrotnie.

Najlepszym sposobem budowania wzajemnego zaufania byłaby rezygnacja Stanów Zjednoczonych z tarczy w Europie - uważa Burzyński.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.