Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

17105 miejsce

Moskwa. Marzec to okres wiosennych porządków

  • Autor usunął profil

  • Data dodania: 2007-03-28 16:16

Wraz ze stopnieniem resztek śniegu w Moskwie rozpoczynają się wielkie porządki. Na ulice, place zabaw i szkolne boiska rusza młodzież i specjalistyczne ekipy sprzątające.

Jedna z moskiewskich szkolJuż na początku marca w Moskwie zaczęły się wielkie porządki. Malowane są płoty, przystanki, pasy na jezdni. Krawężniki przy przystankach   komunikacji miejskiej pomalowano na czarno-biało, natomiast wyjazdy z uliczek osiedlowych zaznaczone są na czerwono-biało.

 

 
  Mer Moskwy Лужков (Łużkow) poświęca wiele uwagi   dzieciom, w związku z tym każdego roku, do pierwszego maja wszystkie huśtawki, karuzele i drabinki muszą zostać skontrolowane, wyremontowane lub wymienione na nowe. Chodzi nie tylko o osiedlowe place zabaw, ale także o wesołe miasteczka, których w Moskwie jest co najmniej kilkadziesiąt. Sprzęt jest znakowany specjalnym numerem, by każdy mógł zgłosić ewentualne uszkodzenia.


Mnogość boisk, placów zabaw i innych miejsc dla dzieci sprawia, że władze rosyjskiej stolicy unikają konfliktów między młodzieżą a starszymi ludźmi, którym często hałas bardzo przeszkadza. Właśnie w marcu moskiewska młodzież spędza kilka dni na szkolnych boiskach. Uczniowie biorą grabie, miotły i   doprowadzają szkolne boiska do porządku po zimie.

 

 

Codzienne porządki

 

Ekipy porządkowe potrafią już sprzątać Moskwę, niestety, nie jej mieszkańcy. Czyste chodniki i parki moskwiczanie zawdzięczają ekipom wyposażonym w specjalistyczny sprzęt. Nieprzyjemnym widokiem są porozrzucane butelki czy puszki po piwie, lub papierki po lodach. Problem można rozwiązać montując więcej koszy na śmieci, których w Moskwie naprawdę brakuje...

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Fajnie, Zuzia, to Twój kolejny news z Moskwy. +

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.