Facebook Google+ Twitter

Moskwa. Maszynista wypadł z wagonu metra podczas jazdy

Chwile grozy przeżyli pasażerowie moskiewskiego metra na tagańsko-krasnopresnieńskiej linii, kiedy zauważyli, że gnają przed siebie bez maszynisty. Prowadzący skład wypadł z kabiny w czasie jazdy.

 / Fot. A.SavinSobotni kurs metrem w Moskwie na linii tagańsko-krasnopresnieńskiej przyprawiał o dreszcz grozy. Skład hamował automatycznie na stacji Rizański Prospekt po tym, jak konduktor następnej kolejki zauważył ciało leżące na torach. Był to maszynista metra, które pędziło pozbawione bezpośredniej kontroli człowieka.

Rzecznik MSW oświadczył oficjalnie, że według zapisu wideo prowadzący metro przebywał sam na swoim stanowisku. Stwierdził wstępnie: "Prawdopodobnie maszynista wypadł na zewnątrz przez własne niedopatrzenie".

Jak podaje RIA Novosti, wypadki śmiertelne w moskiewskim metrze nie zdarza się często. Jednak przypadki, kiedy wpada pod koła kolejki ktoś nietrzeźwy lub samobójcy rzucający się na nadjeżdżający skład, to wystarczający powód do obaw i sporego zamieszania. Już tylko samo przeniesienie zwłok maszynisty z torowiska zablokowało ruch na kwadrans.

Inną sensacją był młodzian, który niczym Jack London podróżował na dachach wagonów metra. Ujęto go, kiedy nieomal został ofiarą wypadku. Moskiewska policja zwraca jednak uwagę, że nie jest to odosobniony przypadek nietypowego "autostopu" na torach. Są śmiałkowie, którzy fundują sobie uderzającą dawkę adrenaliny i ogrom emocji, poprzez takie "przejażdżki" z dużą prędkością.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.