Facebook Google+ Twitter

Moskwa niezadowolona z umowy ukraińsko - europejskiej ws. gazociągu

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2009-03-23 19:55

Moskwa jest niezadowolona z deklaracji podpisanej w Brukseli przez Unię Europejską i Ukrainę. Dokument określa zasady modernizacji ukraińskiej sieci gazociągowej.

Premier Władimir Putin stwierdził, że niepoważnym jest omawianie spraw zwiększenia transportu gazu przez Ukrainę bez udziału Rosji, która jest dostawcą tego surowca. Natomiast sama deklaracja podpisana przez Brukselę i Kijów jest według premiera Rosji dokumentem "co najmniej nieprzemyślanym i nieprofesjonalnym".
Podczas konferencji prasowej w Soczi Władimir Putin zagroził, że Rosja zacznie rewidować swoje stosunki z państwami Unii Europejskiej, jeśli interesy Moskwy w sferze energetycznej będą ignorowane.

Według Władimira Putina można powrócić do idei stworzenia międzynarodowego konsorcjum z udziałem firm ukraińskich, rosyjskich i europejskich. Mogłoby one wydzierżawić ukraińskie sieci przesyłowe gazu.

Zgodnie z podpisaną w Brukseli deklaracją, międzynarodowe instytucje finansowe mogą pomóc Ukrainie w modernizacji sieci przesyłowych pod warunkiem, że Kijów uporządkuje i uczyni przejrzystym krajowy sektor gazowy.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.