Facebook Google+ Twitter

Moskwa. Nowa fala demonstracji "O uczciwe wybory"

Setki samochodów z białymi wstążkami wzięło udział w demonstracji w centrum Moskwy. Był to znak poparcia dla marszu opozycji na rzecz uczciwych wyborów, który odbędzie się 4 lutego.

Władimir Putin / Fot. Cherie A. Thurlby/Domena publicznaDemonstracja pod nazwą "Biały Krąg" rozpoczęła się w niedzielę o 14.00 czasu moskiewskiego i trwała trzy godziny. Według szacunków opozycji, wzięło w niej udział od 1000 do 5000 samochodów - podaje rt.com

Białe wstążki, białe balony i białe maskotki - wszystko, co białe posłużyło do dekoracji samochodów podczas przejazdu. Kierowcy rozdawali naklejki z napisami
"O uczciwe wybory" i "Mój głos został skradziony."

Wiec został zwołany przez Ligę Głosujących, która powstała po tym, jak tysiące obywateli oprotestowało wyniki wyborów do Dumy Państwowej, które odbyły się w grudniu i przyniosły zwycięstwo partii "Jedna Rosja", związanej z premierem Władimirem Putinem i prezydentem Dmitrijem Miedwiediewem.

Protestujący chcą mieć pewność, że tym razem głosowanie nie będzie sfałszowane. Białe wstążki stały się symbolem opozycji podczas fali protestów, jaka wybuchła po ostatnich wyborach parlamentarnych 4 grudnia 2011r.

Przypomnijmy, że Putin ponownie kandyduje w wyborach prezydenckich, które odbędą się 4 marca. Według informacji policji, w demonstracji wzięło udział tylko 300 samochodów - podaje agencja prasowa RIA Novosti.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

DePe
  • DePe
  • 30.01.2012 10:48

Władymir patrzy na to wszystko z politowaniem

Komentarz został ukrytyrozwiń
Marta Dutkiewicz
  • Marta Dutkiewicz
  • 30.01.2012 01:35

A co na to Władymir Władymirowicz?

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.