Facebook Google+ Twitter

Moskwa: Odbył się pogrzeb zamordowanego adwokata Stanisława Markiełowa

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2009-01-23 12:23

W Moskwie odbył się pogrzeb Stanisława Markiełowa - adwokata, obrońcy praw człowieka, który został zamordowany w poniedziałek po wyjściu z konferencji prasowej. Ostatnio zajmował się sprawą zgwałconej i zamordowanej 9 lat temu Czeczenki, Elzy Kungajewej. W tym procesie skazany został pułkownik rosyjskiej armii.

W pogrzebie zabitego adwokata wzięła udział jego rodzina, bliscy i współpracownicy. Nie było natomiast żadnych przedstawicieli władz.

Obrońcy praw człowieka nie mają wątpliwości - Stanisław Markiełow zginął za to, co robił. Zajmował się nadużywaniem władzy przez urzędników i siły bezpieczeństwa. Ponadto bronił Czeczenów, osoby prześladowane przez służby mundurowe i dziennikarzy. Zginął w dzień, w samym centrum Moskwy, gdzie zazwyczaj jest wielu milicjantów.

Przedstawiciele opozycji twierdzą, że okoliczności zamachu wskazują na ogromną pewność zabójcy, który działał fachowo i precyzyjnie. Adwokat zginął na miejscu, od jednego strzału w tył głowy.

Markiełowowi towarzyszyła dziennikarka Anastazja Baburowa. Ona również została postrzelona zmarła w wyniku zadanych ran kilka godzin później w szpitalu. Pracowała w tej samej gazecie, co Anna Politkowska. Baburowa miała 25 lat. Jej pogrzeb odbędzie się wkrótce w rodzinnym Sewastopolu.

Organizacje broniące praw człowieka potępiły mord adwokata i dziennikarki.
JS

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.