Facebook Google+ Twitter

Moskwa odpowiada na Patrioty w Morągu

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2010-01-21 09:49

Moskwa odpowiada na plany rozmieszczenia amerykańskich rakiet Patriot w Morągu na Warmii i Mazurach - czyli niedaleko rosyjskiego obwodu kaliningradzkiego. Anonimowy wysoki rangą przedstawiciel rosyjskiej marynarki wojennej powiedział agencji prasowej RIA-Novosti, że zostanie wzmocniona nawodna, podwodna i lotnicza część Floty Bałtyckiej.

Nacisk zostanie położony na wzmocnienie Floty o okręty bojowe klasy "korweta", wyposażone w precyzyjne rakiety dalekiego zasięgu. Przedstawiciel rosyjskiej marynarki wojennej nie wykluczył też wzmocnienia Floty Bałtyckiej o zmodernizowane okręty podwodne o napędzie konwencjonalnym, przystosowane do przenoszenia precyzyjnych kompleksów rakietowych oraz o budowane obecnie okręty podwodne typu "Łada".

To na razie pierwsza i w dodatku anonimowa odpowiedź Moskwy na plany rozmieszczenia rakiet Patriot w Morągu. Plany te ogłosił wczoraj minister obrony Bogdan Klich. Oficjalnie rosyjscy politycy nie wypowiedzieli się dotychczas w tej sprawie.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (10):

Sortuj komentarze:

Bardzo bym tego chciał.
Tak jak większośc.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Robercie - wiadomo że nie wszyscy będą poszukiwać informacji ale z roku na rok będzie przybuwać użytkowników jak również niezależnych loklanych serwisów społecznych oraz gazet internetowych itd. to stwarza kolejne możliwości dostępu do informacji itd. to działa jak "kula śnieżna" polecam w google wpisać "przysłowiowe dziury w drodze", pewien anglik wpadł na fajny pomysł który tam na wyspach zadziałał i ponad 200.000 ludzi zostało tym zarażone - czyli można aktywować społeczeństwo itd.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Jarosłwie nie przeceniałbym roli internetu. Kiedyś podobnie było z TV. A wcześniej z radiem.
Nie wszystkim się chce coś więcej od internetowego pokera czy warcab.
Z pewnością rozszerza i daje możliwości. Ale tylko wtedy, gdy są chętni.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Robercie - rośnie świadomość obywateli w wielu kwestiach i coraz częściej się pytamy jako społeczeństwo - dlaczego nie budujemy okrętów dla MARYNARKI WOJENNEJ , dlaczego nie budujemy ale blokujemy rozwój farm wiatrowych skoro chetnych jest nadstan , dlaczego w Niemczech jest 6000 biogazowni loklanych a u nas są może dwie / dosłowinie / , dlaczego , dlaczego , dlaczego - to już coraz cześciej zadawane pytania - a co roku zestaw niewygodnych pytań będzie wzrastał gdyż już ponad połowa Polaków ma dostęp do internetu może pod koniec roku już będzie to ponad 60% a co będzie z 2 - 3 lata może 80% ????? ludzie bedą pytać a tym u steru będzie coraz trudniej odpowiadać.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Mamy też doświadczenie z innym offsetem. Całkiem "off". Oraz gnojeniem polskich firm zbrojeniowych i w kraju i za granicą w pełnym świetle reflektorów. To są ambitne działania naszych wybrańców.

Komentarz został ukrytyrozwiń

To jest "informacja" w stylu "szły baby ulicą i mówiły" a z drugiej strony ulicy " szły inne i mówiły co innego".

Komentarz został ukrytyrozwiń
  • Autor usunął profil
  • 21.01.2010 12:31

pewnie, że bubel - jak cały ten portal:) Zresztą już pojawiły się informacje o tym, że rosyjski MZS dementuje, a oficjalnego stanowiska Moskwa jeszcze nie zajęła w tej sprawie. Choć reakcja jest dość łatwa do przewidzenia.

Komentarz został ukrytyrozwiń

I o tym Łukaszu mówię - informację IAR uważam za "plotkarską" nic nie wartą , nie wiem jak można publikować coś takiego - powołując się na "kogoś tam" i taka informacja wchodzi !!!!!!! - gdybym ja napisał że "wysoki urzędnik miejski we Wrocałwiu" powiedział to i to - to nie ma mowy by ta informacja przebrneła MODERACJĘ a tu taki bubel WCHODZI. To jest jawna "manipulacja" zawodowej prasy i praca "lobbystyczna" by siać postrach i lobbować pewne interesy w Polsce.
Wiem o jakim sytemie rakietowym piszesz i podobnie jak Ty uwaŻam że na spokojnie trzeba takie "propozycje" analizować i podejść do tematu mając na uwadze interes Polski i polskich firm. Mamy dobry offset w sprawie ROSOMAKÓW i tak powinny wyglądać kolejne inwestycje zbrojeniowe w Polsce. Jest propzycja budowy w polsce helikopterów wojskowych w Mielcu opartych na technologi USA ale naszym sporym udziale w ich monatażu - tą drogą trzeba iść a nie kupować za wszelką cenę pod naciskiem lobbystycznym bazującym na prasie siejącej nieuzasadniony zament wśród społeczeństwa. Mamy ogromny potencjał w branży zbrojeniowej , mamy ludzi i myśł techniczną na dobrym poziomie - mamy jedynie ludzi niezrównoważonych u "steru" którzy ponad interesy narodowe stawiają swoją "prywtę" oraz interesy "partyjne" niczemu nie służące. Ważne sprawy są zamiatane pod dywan i to w każdym segmecie gospodarki.

Komentarz został ukrytyrozwiń
  • Autor usunął profil
  • 21.01.2010 11:53

Problem lezy jednak w procedurze od pomysłu do realizacji i faktycznych możliwościach finansowych MON. Ale w kwestii polskiego systemu obrony powietrznej pojawił się ostatnio ciekawy pomysł zaproponowany przez Bumar i francuską firmę (nazwy nie pamietam). System jest do zrealizowania w czasie krótszym niż 10 lat, ale co najważniejsze spory udział w całej zabawie miałaby polska firma - czego już chyba nie trzeba wyjaśniać. Nie ma oczywiście jeszcze jawnych informacji dotyczących kosztów projektu, jednak nieoficjalne źródła mówią, że jest on całkime konkurencyjny.

Komentarz został ukrytyrozwiń

To się już robi "śmieszne" , dziwić może dyskusja w Rosji na ten temat i machanie w stosunku do nas "szabelką". Polska nie należy i nie będzie przez najbliższe 20 lat stanowić jakiegokolwiek zagrożenia dla ROSJI. Bateria PATRIOT w Polsce jest tylko "kosmetycznym" zabiegiem USA w stosunku do nas i rekompensatą za tzw; TARCZĘ ANTYRAKIETOWĄ proponowaną za czasów prezydentury BUSCHA. Aby w miarę skutecznie bronić naszego "nieba" potrzeba kilkudziesięciu bateri rakiet PATRIOT oraz dziesiątek innych systemów rakietowych wspomagających ten system. System PATRIOT zaproponowany przez USA jest dla nas z punktu widzenia ekonomicznego NIE do przyjęcia. Jedynym rozwiązaniem jest budowa w ramach kooperacji w POLSCE własnego systemu na podbudowie polskich zakładów zbrojeniowych. Wbrew opini ekspertów negatywnie to prezentujących jest taka szansa i możliwość. Ale musi to być oparte na jakimś PLANIE obrony kraju - takowy dziś jest dopiero w opracowaniu i musi obejmować wieloletni program jego wdrażania. Wbrew opinii fałszywych "ekspertów" stać nas na 10-15 letni program całkowitej przebudowy tego systemu gdyż można w sposób zdecydowanie tańszy wyprodukować go w Polsce. Polska myśl techniczna pod tym wzgledem nie odbiega znacząco od liderów europejskich - dlatego warto rozpatrzeć taką ewentualność. Dla przypomnienia co niektórym zainteresowanym uwaga dotycząca rakiet PATRIOT - spory udział w procesie jego stworzenia miał Polski specjalista. Uwerzmy że są w tym kraju ludzie w których drzemie spora wiedza w tej kwestii - ale trzeba myśleć co nie co mniej sondażowo i krótkoterminowo a bardziej wybiegać w przyszłość.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.