Facebook Google+ Twitter

Moskwa ostrzega Unię Europejską

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2009-05-04 09:12

Rosyjska gazeta „Kommiersant" pisze o ostrzeżeniach jakie Moskwa wysłała Unii Europejskiej. Mają one dotyczyć problemów z magazynowaniem gazu na Ukrainie i zmianą kierunku tłoczenia ropy ropociągiem Odessa-Brody.

„Kommiersant" pisze, że rosyjski wicepremier Igor Sieczyn ostrzegł Unię Europejską, że zimą mogą pojawić się problemy z zaopatrzeniem w gaz jeśli Ukraina na czas nie zmagazynuje w swoich zbiornikach 19,5 miliarda metrów sześciennych gazu. Według Moskwy rozwiązaniem problemu byłoby sfinansowanie przez unię Europejską i Rosję zmagazynowania gazu na Ukrainie.

Wicepremier Sieczyn ostrzegł również , że rozpoczęcie tłoczenia ropy do Polski rurociągiem Odessa-Brody oznacza zakaz dostaw rosyjskiej ropy do rafinerii w Słowacji, Czechach i na Węgrzech.

Do tego, według Moskwy, dostawy ropy ropociągiem Odessa-Brody w kierunku odwrotnym od dotychczasowego oznaczają konieczność modernizacji rafinerii, gdyż ropa azerska ma inne parametry niż rosyjska, oraz potrzebę pokrycie kosztów transportu ropy przez europejskich odbiorców.

Wicepremier Sieczyn wyraził obawy Rosji w trakcie niedawnego spotkania z Andrisem Piebalgsem, europejskim komisarzem do spraw polityki energetycznej.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.