Facebook Google+ Twitter

Moskwa: Prezentacja dokumentów Służb Wywiadu Zagranicznego Rosji

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2009-09-01 10:43

W Moskwie rozpoczęła się prezentacja zbioru dokumentów "Sekrety polskiej polityki.1935-45". Dokumenty pochodzące z odtajnionej części archiwum Służby Wywiadu Zagranicznego Rosji przedstawia generał Lew Sockowz tej służby, znany jako obrońca Paktu Ribbentrop-Mołotow.

Agencja prasowa RIA-Nowosti informowała wcześniej, że książka zawiera między innymi analityczne sprawozdania dotyczące wewnętrznej i zagranicznej polityki Polski. Są w niej też listy i stenogramy rozmów ambasadorów, doniesienia wojskowych attache i zbiór telegramów informacyjnych polskich misji dyplomatycznych.

Prezentacja jest związana z 70. rocznicą wybuchu drugiej wojny światowej i - jak sugeruje agencja RIA-Nowosti - ma służyć walce - jak to określają miejscowe władze - z próbami fałszowania historii na szkodę Rosji.

Autorem zbioru dokumentów jest Lew Sockow - generał Służby Wywiadu Zagranicznego, który kilkanaście dni temu zaprezentował podobną książkę zatytułowaną "Państwa nadbałtyckie i geopolityka. 1935-1945".

Generał Sockow wcześniej usprawiedliwiał pakt Ribbentrop-Mołotow, pomijając jego negatywne następstwa dla naszego kraju czy państw nadbałtyckich.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.