Facebook Google+ Twitter

Moskwa: Proces ws. zbrodni katyńskich odroczony

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2008-12-08 13:51

Sąd Rejonowy w Moskwie odroczył kolejny proces katyński. Skarga w sprawie rehabilitacji porucznika Stanisława Karnkowskiego zostanie rozpatrzona 12 grudnia.

Sędzia Igor Tiuleniew postanowił zapytać Główną Prokuraturę Wojskową Rosji, czy istnieją akta sprawy Karnkowskiego. Prokuratura odmawia rehabilitacji ofiar Katynia twierdząc, że nie zachowały się dokumenty dotyczące mordu. Tymczasem, zgodnie z ustawą, prokuratura powinna albo wystawić orzeczenie o rehabilitacji, albo orzeczenie o braku podstaw do niej.

Stowarzyszenie Memoriał, które zabiega o wyjaśnienie okoliczności zbrodni katyńskiej, uważa, że postępowanie moskiewskiej prokuratury jest bezprawne. Stowarzyszenie chce, aby sąd zobowiązał prokuraturę do wystawienia zaświadczenia dotyczącego rehabilitacji.

W ubiegłym tygodniu ten sam sąd rejonowy Moskwy przełożył, również na 12 grudnia, proces w sprawie rehabilitacji policjanta Marcina Świderskiego, który także zginął w Katyniu. Wtedy jako powód odroczenia procesu podano chorobę sędzi.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Jeśli chcesz dodawać komentarze, musisz się zalogować.

Najpopularniejsze

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.