Facebook Google+ Twitter

Moskwa: Prokuratura odmawia rehabilitacji ofiar zbrodni katyńskiej

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2008-12-25 16:56

Moskiewski sąd odmówił zobowiązania Głównej Prokuratury Wojskowej Rosji do wydania zaświadczenia w sprawie rehabilitacji porucznika Stanisława Karnkowskiego. Prokuratura odmawia rehabilitacji ofiar zbrodni katyńskiej. Twierdzi, że dokumenty dotyczące mordu nie zachowały się, dlatego nie może rozpatrywać wniosków o rehabilitację.

Z wnioskiem do sądu o zobligowanie Główniej Prokuratury Wojskowej do wydania zaświadczenia o rehabilitacji lub odmowie rehabilitacji Stanisława Karnkowskiego wystąpiło stowarzyszenie "Memoriał". Szef sekcji polskiej Memoriału Aleksander Gurianow powiedział, że na razie sąd nie uzasadnił swojego orzeczenia. "Uzasadnienia nie ma i sędzia powiedział, że będzie dopiero po feriach świątecznych, po 10 stycznia" - poinformował Gurianow.

Procesy sądowe w sprawie rehabilitacji trzech innych ofiar Katynia, które miały się odbyć w moskiewskim sądzie, zostały przełożone na 6 lutego. Wcześniej Kolegium Wojskowe Sądu Najwyższego Rosji odroczyło do 29 stycznia rozpatrzenie zażalenia rosyjskich prawników rodzin 10 oficerów polskich zamordowanych w Katyniu. O odroczenie rozprawy wnioskowali przedstawiciele prokuratury, którzy twierdzili, że chcą zapoznać się bliżej z materiałami sprawy.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.