Facebook Google+ Twitter

Moskwa: Protest ws. sfałszowania wyborów

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2009-10-22 21:51

Około 1,5 tysiąca osób protestowało na Placu Tryumfalnym w Moskwie przeciwko fałszerstwom wyborczym, które miały miejsce w trakcie wyborów lokalnych przeprowadzonych 11 października. Akcje zorganizowała Komunistyczna Partia Rosyjskiej Federacji.

Lider komunistów Giennadij Zjuganow, zapowiedział, że jego partia będzie domagać się dymisji Władimira Czurowa, szefa Centralnej Komisji Wyborczej. Zdaniem komunistycznych liderów nie stanął on na wysokości zadania, a trakcie wyborów. Zdecydowanie wygrała je prorządowa partia Jedna Rosja.

Partie opozycyjne zdobyły znikome poparcie. Opozycja twierdzi, że wyniki głosowania zostały sfałszowane. Dosyć krytycznie o wyborach wypowiedział się Michaił Gorbaczow. Były prezydent Związku Radzieckiego w wywiadzie dla Radia Swoboda nazwał je „profanacją".

Jego zdaniem potrzeba są zmiany ordynacji wyborczej. Zwrócił uwagę, że nawet w Moskwie gdzie skupione jest życie polityczne Rosji ludzie nie idą głosować gdyż są rozczarowani - widzą, że ich udział w wyborach nic nie zmienia.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Jeśli chcesz dodawać komentarze, musisz się zalogować.

Najpopularniejsze

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.