Facebook Google+ Twitter

Moskwa: Rosyjski wywiad ujawni tajne dokumenty o Polsce

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2009-08-25 15:32

Rosyjska Służba Wywiadu Zagranicznego ujawni dokumenty, mające dotyczyć tajnych planów Polski w przeddzień drugiej wojny światowej.

Informacje te znajdą się w publikacji pod tytułem "Sekrety polskiej polityki. 1935-1945", której wydanie przypada na okres uroczystości 70-tej rocznicy wybuchu wojny.

Jak podała agencja Ria Nowosti, dokumenty zostaną przedstawione w poniedziałek, 31 sierpnia. Wśród nich znajdują się między innymi analizy wewnętrznej i zewnętrznej polityki Warszawy, meldunki attache wojskowych, depesze polskich misji dyplomatycznych i inne materiały.

Szef biura prasowego rosyjskiej Służby Wywiadu Zagranicznego Siergiej Iwanow podkreśla, że zawarte w aktach informacje "pozwolą odpowiedzieć na wiele pytań, które są istotne zwłaszcza dziś, gdy wielu polityków i przywódców próbuje na nowo odczytać dzieje drugiej wojny światowej". "Spojrzenie na świat oczami wysoko postawionych współpracowników MSZ, resortu obrony i służb specjalnych Polski pozwoli odpowiedzialnie podejść do wydarzeń związanych z początkiem wojny" - dodał rzecznik.

Przed 3-ma dniami w rosyjskiej telewizji "Wiesti" pokazano film dokumentalny, dotyczący paktu Ribbentrop- Mołotow. Zarzucono w nim Polsce, że sprzymierzyla się z Hitlerem przeciwko Związkowi Radzieckiemu.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.