Facebook Google+ Twitter

Moskwa: sąd odrzucił wniosek o rehabilitację ofiar w Katyniu

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2008-05-27 19:00

Sąd Rejonowy w Moskwie odmówił rozpatrzenia wniosku o rehabilitację polskich oficerów rozstrzelanych przez NKWD w 1940 roku w Katyniu. Adwokat Anna Stawicka poinformowała, że sędzia motywował swoją odmowę tym, iż z wnioskiem do sądu mogą występować tylko te osoby, których prawa zostały naruszone.


Adwokat Stawicka - cytowana przez rosyjskie media - zwróciła uwagę, że zgodnie z ustawą dotycząca rehabilitacji, z wnioskiem do sądu mogą występować nie tylko najbliższe rodziny, ale również inne osoby i organizacje. Adwokat poinformowała, ze decyzja sądu została już zaskarżona do Moskiewskiego Sądu Miejskiego.

Anna Stawicka przypomniała, że w sądzie rozpatrywana jest skarga rodzin pomordowanych polskich oficerów na decyzję Głównej Prokuratury Wojskowej, dotycząca zamknięciu śledztwa w sprawie zbrodni katyńskiej. Strona polska czeka na decyzję Prokuratury Generalnej, która ma zdecydować, czy można udostępnić sądowi tajne akta dotyczące Katynia i czy w ogóle Sąd Rejonowy może rozpatrywać daną sprawę.

W.Pac/iar/lm/magos

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.