Facebook Google+ Twitter

Most Krasińskiego za prywatne pieniądze? Warszawa planuje nową przeprawę

Kolejny stołeczny most miałby połączyć ulice: Odrowąża na Targówku i Krasińskiego na Żoliborzu. Plany jego budowy nie są nowe, niestety miasto nie ma funduszy, by je zrealizować. Pojawił się więc pomysł budowy za prywatne pieniądze.

Trwa budowa mostu Północnego. Kiedy ruszy budowa mostu Krasińskiego nie wiadomo. / Fot. Ewa Szafranowicz, W24"Analizujemy możliwość, żeby inwestycję zrealizować w systemie partnerstwa publiczno-prywatnego" informuje Marcin Ochmański, rzecznik ratusza na stronie TVN Warszawa

Proces PPP (partnerstwa publiczno-prywatnego) jest bardzo długi i skomplikowany także dlatego, że 1,5 roku temu zmieniła się ustawa o partnerstwie i w zasadzie żadna budowa w tym trybie jeszcze nie powstała. Ponadto, w przypadku inwestycji prywatnej muszą być określone jasne zasady korzystania z niej. "Ktoś wybudowałby most", a miasto płaciłoby za korzystanie z przeprawy przez kilka czy kilkadziesiąt lat – wyjaśnia Marcin Ochmański.

Wiadomo, że gromadzone są odpowiednie decyzje. Pod koniec stycznia 2011 zapadnie prawdopodobnie decyzja środowiskowa.

Wizualizacja mostu Krasińskiego
Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

Niech lepiej jeden dokończą, bo końca nie widać link

Komentarz został ukrytyrozwiń

Warto przypomnieć, że nie tak dawno, miasto przekazało na budowę stadionu Legii ponad 400 milionów złotych. Czy lepiej znów wyszperać trochę zaskórniaków na kolejny stadion: po nam nam mosty i obwodnice. Igrzyska. Igrzyska - szczególnie gdy za nimi stoi spory medialny koncern - zawsze przecież jest przed jakimiś Wyborami :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.