Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

4531 miejsce

Most Północny nie powstanie w terminie?

  • Ewa Bo
  • Data dodania: 2010-05-10 12:53

Według planów zakończenie budowy Mostu Północnego przewidziano na koniec 2011 roku. Mimo, że wykonano już przeszło jedną trzecią prac, zachodzi poważna obawa, że termin ten nie zostanie dotrzymany.

Warszawa Białołęka. Most Północny, Maj 2010 r. / Fot. Ewa KrzysiakW sobotę z postępami prac przy budowie Mostu Północnego zapoznali się miejscy radni. Inwestycję blokują niewywłaszczone nieruchomości na prawym brzegu Wisły a konkretnie 30 garaży mieszczących się przy ul. Obrazkowej. Mają wielu użytkowników i to blokuje rozbiórkę. Prawdopodobnie wojewoda zdecyduje o przymusowej wyprowadzce.

Inną przeszkodą przy tej samej ulicy są kable wysokiego napięcia. Stoen odmawia ich usunięcia. Zarząd Miejskich Inwestycji Drogowych złoży skargę w Urzędzie Regulacji Energetyki i Urzędzie Ochrony Konkurencji i Konsumentów.

Źródło:
Nasze Miasto

Wybrane dla Ciebie:


Zobacz inne materiałyKomentarze (5):

Sortuj komentarze:

Ten most rzeczywiście pomoże Białołęce, a właściwie Tarchominowi. Pomógłby zdecydowanie bardziej, gdyby planowana linia tramwajowa była przedłużona aż do Jabłonnej. Wtedy skorzystałoby zdecydowanie więcej ludzi. Bo, mam nadzieję, że taka linia do Tarchomina powstanie. Czy tylko bedzie biegła Modlińską, czy też jakaś odnoga trafi w kierunku Wisły i na osiedla.
Też kocham przyrodę :). Cieszę się, że dostrzegaPani konieczność pewnych ograniczeń w różnych przestrzeniach środowiska. Środowisko miejskie to jednak nie las i nie matecznik.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Panie Robercie ja kocham przyrodę, ale na moście mi bardzo zależy. Zbyt dobrze znam podróże komunikacją miejską po stolicy link - zwłaszcza na tamtą stronę Wisły - więc niecierpliwie czekam na ten Most Północny. To najbardziej oczekiwana przez wielu mieszkańców stolicy ( i nie tylko) inwestycja w stolicy.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Pani Ewo, moje gratulacje. Jestem pełen podziwu.
Ale zgodzi się Pani, że miasto to środowisko życia człowieka?
Nie mam na myśli od razu rzezi całej fauny. Ale pewną nadrzędność celów. Bo czy to, że bobry w Parku Skaryszewskim wykończą ostatnie drzewo jest słuszne czy też nie? A w przypadku Łazienek?
I nie jest to sprawa bobrów lecz człowieka i ustanowionych praw i zasad. Gdybyśmy mieli Rzeczpospolitą Bobrzą to być może te prawa byłyby zbliżone do ustanowionych i obowiązujących aktualnie.
Zapominamy, że jesteśmy inną zupełnie Rzeczpospolitą.
Może jednak most uda się wybudować i nie będą straszyć same przyczółki - jak nad Rospudą.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Na terenie Białołęki znajduje się część rezerwatu Ławice Kiełpińskie. Jest to rezerwat faunistyczny, w którym celem ochrony jest zachowanie ze względów naukowych i dydaktycznych ostoi łęgowych rzadkich i ginących gatunków ptaków występujących na obszarze rzeki Wisły. Swoje miejsca lęgowe mają tutaj mewa śmieszka, mewa pospolita, rybitwa białoczelna, sieweczka rzeczna, sieweczka obrożna, brodziec piskliwy, tracz nurogęś i zimorodek. Zalatują tu także bieliki, kormorany, czaple: siwe, białe i nadobne, tracze, kaczki i gatunki z rodziny siewkowatych. Prócz ptaków swoje miejsca lęgowe mają w rezerwacie bobry, wydry i karczowniki ziemne...

Komentarz został ukrytyrozwiń

W pobliżu znaleziono również gówno bielika. Nie obejdzie się wiec bez kolejnego haraczu na rzecz ekologów, oczywiście w zgodzie z prawem.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.